Jégkorong

Nem szakadt meg a rossz sorozat Klagenfurtban

Nem túl bíztató előjelekkel várta a klagenfurti találkozót a Volán, legalábbis a statisztika szempontjából. Amióta ugyanis a fehérvári gárda az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) tagja, azóta Karintia tartomány fővárosában még nem nyertek mérkőzést a mieink. "Az első másodperctől kezdve az lesz a célunk, hogy ne kapjunk gólt. Ha ezt sikerül megvalósítani, akkor lehet esélyünk a jó eredményre. A két csapat legutóbbi meccsén vissza tudtunk jönni komoly hátrányból, de az hazai pályán történt. Ha most Klagenfurtban ekkora előnyt adunk nekik, akkor valószínűleg nem fog sikerülni ez a bravúr. A KAC jelenleg a liga legjobb csapata, kiváló légiósokkal megerősítve."– ezt Énekes Lajos mondta, s sajnos a rossz sorozat nem szakadt meg. Az első harmadban már egygólos hátrányba került a Volán az éllovassal szemben, a hátrány pedig egyre csak nőtt, mivel a második felvonásban két gólt is ütött a KAC (0-3). A harmadik harmad kezdete sem a Fehérvár feltámadásáról szólt, ugyanis Geier már négygólosra duzzasztotta a hazaiak előnyét (0-4).Ezután jött a Palkovics-parádé, két gólt ütött rövid idő leforgása alatt a magyar hokis (2-4). Ám ennél többre nem futotta a Volán erejéből, ráadásul Geier ismét betalált, így lett a vége 2-5.

Klagenfurt AC – Sapa Fehérvár AV19 5-2 (1-0, 2-0, 2-2)
Klagenfurt, 3800 néző, vezette: Trilar, Hofstatter, Trattnig.
KAC: Chiodo – Ratz, Reichel, Scofield, Spurgeon, Pirmann, Furey, Brown, Brandtner, Schantz, Schellander, Ratchuk, Kirisits, Kalt, Schuller, Hager, Schumnig, Steiner, S. Geier, Herburger, M. Geier. Vezetőedző: Emanuel Viveiros.
Sapa: Satosaai – Tokaji, Horváth, Ladányi, Vas M., Sofron, Durco, Kranjc, Palkovicxs, Martz, Kovács, Ackeström, Hegyi, Fekete, Holéczy, Benk, Orbán, Maklári, Fodor, Nagy, Vaszjunyin. Vezetőedző: Énekes Lajos

Forrás:albavolanhockey.hu