Kézilabda

Nem okozott gondot Montenegrónak Kamerun legyőzése

A találkozó előtt szokatlanul nagy időkülönbséggel kezdett melegítésbe a két együttes: az esélyesebb montenegróiak érkeztek jóval hamarabb a helsingborgi csarnok játékterére.

A mérkőzés a várakozásoknak megfelelően indult, az európai együttes könnyedén alakította ki a lehetőségeket, miközben a kameruniak számos egyszerűnek tűnő szituációban passzoltak rosszul. Így is sokáig szoros volt az állás a pontatlan montenegrói befejezések miatt, a ritkán láthatóan gólszegény első negyedóra elteltével mindössze 4-0 állt az eredményjelzőn. Ezt követően a papírformának megfelelően "nyílt az olló", az első kameruni gól a 25. percben született, az eredményt 9-1-re módosító találat kapta az addigi legnagyobb tapsot a gyéren megtöltött nézőtérről.

A szünetben a magyar nemzeti csapat szakmai stábja is megérkezett a lelátóra és azt láthatta, hogy a pályán lévő együttesek rengeteg hibával folytatták a találkozót. Sokszor kapkodó, alacsony színvonalú volt a játék, a pihenőtől a második félidő derekáig öt-öt alkalommal voltak eredményesek a felek. Az utolsó 15 percben ismét növelni tudta a különbséget Montenegró, amely végül 14 találattal diadalmaskodott, a hajrához közeledve a kameruniak kapuslehozatallal kialakított létszámfölényes helyzetekkel igyekeztek elérni a tíz lőtt gólt, fáradozásaikat siker koronázta.

Ivona Pavicevic öt góllal járult hozzá a montenegrói sikerhez, a túloldalon Laeticia Pétronie Ateba Engadi ugyancsak ötször volt eredményes.

A magyar válogatott 20.30-tól Paraguay ellen kezdi meg szereplését a tornán, a találkozót élőben közvetíti a Duna World.

A németek meglepően szoros, 31-30-as győzelmet arattak Japán felett, a Ferencváros német átlövője, Emily Bölk négyszer talált be. A hollandok magabiztosan, 41-26-ra verték Argentínát, a győri Yvette Broch két, a ferencvárosi Angela Malestein öt góllal járult hozzá a sikerhez.