""

A Real Madrid most pótolta a klubvilágbajnokság miatt elmaradt mérkőzését a Sevilla ellen. Ancelotti nem számíthatott az eltiltott Cristiano Ronaldóra, valamint a régóta sérült Luka Modricsra, valamint Pepére és Coentraóra sem.

A találkozó 12. percében sikerült megszereznie a vezetést a Madridnak: Marcelo ívelt gyönyörűen középre, és a hosszú oldalon érkező James Rodríguez bevetődve fejelt Beto kapujába.

Az első félidőben több helyzete is volt a Sevillának, de sem Vitolo, sem Iborra nem tudta bevenni Casillas kapuját.

A mérkőzésen három játékost is sérülés miatt kellett lecserélni. Előbb Sergio Ramos kapott a combjához, az ő helyére Nacho állt be. Nem sokkal később James is kapott egy, rúgást és le is cserélte őt Ancelotti. A spanyol világbajnok izomhúzódást szenvedett, 2-3 hétig lesz harcképtelen, míg a kolumbiainak a lábközépcsontja törött el, és 2 hónapra harcképtelen lesz. Mindketten kihagyják az Atlético elleni derbit.

Sajnos a Sevillánál is történt egy sérülés, a kapus, Betót hordágyon kellett levinni a pályáról, miután ütközött Karim Benzemával.

Öt perc után folytatódott a játék, amikor egy eladott labdára Isco csapott le,  Benzemához passzolt, aki nagyszerű helyzetbe hozta Jesét, és máris 2-0 volt az állás.

A második félidőben mindkét csapatnak több gólhelyzete is volt, de vagy a kapusok, vagy a védők tudtak tisztázni.

A mérkőzés végére elfáradt a Real Madrid, a Sevilla pedig egyre nagyobb nyomást gyakorolt rájuk, aminek eredményeképp szépíteni is tudtak a 83. percben, Iago Aspas révén.

A harcos mérkőzés biztosan sokat kivett a Madridiakból – két embert biztosan – így még nehezebb mérkőzés vár rájuk a Vicente Calderónban szombaton. Igaz, Cristiano Ronaldo már bevethető lesz.