Nem bírta a végét a cseh csapat, Piqué a hajrában döntött

A kétszeres címvédő 2004-ben kapott ki legutóbb Eb-meccsen és ez ma sem alakult másképp.

A spanyolok egész meccsen 60 százalék fölött birtokolták a labdát, az első félidő főleg Álvaro Morata és Petr Cech külön párbajáról szólt, de az Arsenal kapusa minden helyzetben magabiztos maradt.

A második félidőben felpörgették a spanyolok az iramot, rögtön kis híján öngólt vétettek a csehek, majd Jordi Alba és Thiago elől mentettek az utolsó pillanatokban.

A 87. percben aztán a mezőny legjobbja, Andrés Iniesta remek beadással találta meg Piquét, aki védhetetlenül fejelt Cech kapujába.

""

A gólra még válaszolhattak volna a csehek, de David De Gea ki tudta ütni Darida lövését.

Spanyolország–Csehország 1–0 (0–0), Toulouse, Stadium Municipal, v: Eriksson (svéd)

Spanyolország: De Gea – Juanfran, Piqué, S. Ramos, Jordi Alba – Fabregas (Thiago, 70.), Busquets, Iniesta – David Silva, Morata (Aduriz, 62.), Nolito (Pedro, 82.). Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque

Csehország: Cech – Kaderábek, Sivok, Hubník, Limbersky – Darida, Plasil – Gebre Selassie (Sural, 86.), Rosicky (PAvelka, 88.), Krejcí – Necid (Lafata, 75.). Szövetségi kapitány: Pavel Vrba

Gól: Piqué (87.)

Sárga lap: Limbersky (61.)

A TELJES MENETREND, A CSOPORTOK ÁLLÁSA ÉS A GÓLLÖVŐLISTA

PERCRŐL-PERCRE ÉS A GÓL

VÉGE

90+2. perc: Darida tüzelt közeről, de De Gea jó helyen állt és kiütötte a labdát

88. perc: Pavelka jön Rosicky helyére

86. perc: GÓÓÓÓÓL! Kicentizték a spanyolok, de ott a gól! Iniesta beadására érkezett remekül az előrehúzódó Gerard Piqué!

86. perc: Gebre Selassie helyére jön Sural a cseheknél

82. perc: Nolito helyére jön Pedro

80. perc: Hatalmas mentés, Thiago elől kanalazták el a labdát becsúszva a cseh védők

75. perc: Necid helyére érkezik Lafata

70. perc: Jordi Alba nem tudta átvenni Silva átadását jól, pedig üres kapuval állhatott volna szemben…

70. perc: Fabregas helyére jön Thiago Alcantara

65. perc: A kapu torkából emelte ki a labdát Fabregas Gebre fejese után, pedig érkezett volna Kaderabek! Nagy mentés!

62 percet kapott a pályán Morata, Aritz Aduríz jön a helyéra, aki így a legidősebb spanyol Eb-játékos lett!

61. perc: Limbersky kapja a meccs első sárgáját, amiért felborította David Silvát

61. perc: Iniesta távoli lövését fogja Cech

Közben mutatták Csányi Sándort, az MLSZ elnökét, aki a cseh miniszterelnök és a spanyol király között üldögél, nem semmi!

58. perc: Roman Hubnik ért oda egy szabadrúgásra, még éppen bele tudott piszkálni, de De Gea védett

56. perc: Morata került helyzetbe, de tisztázni tudtak előle a védők

46. perc: Majdnem itt a gól, egy bedás pattan Hubnik lábáról majdnem a saját kapujába, majd a szöglet után újabb meleg pillanatok a cseh kapu előtt

46. perc: A csehek kezdték a második félidőt

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK

45. perc: Megvolt De Gea első védése is, Necid lőtt távolról

40. perc: Újabb Cech-védés! Újabb Iniesta-átadást követően ezúttal Jordi Alba tüzelt, de Cech védeni tudott

34. perc: Alakul a spanyol tiki-taka, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszik…

29. perc: A meccs eddigi legnagyobb helyzete! Morata fektetett el egy védőt, majd lapos lövését még ki tudta ütni a hosszú alsó elől Cech

26. perc: Iniesta varázslatos labdája után Sivok mentett Morata elől

22. perc: Sergio Ramos maradt a földön! Az idén már többször sérült vállát tapogatja, de folytatni tudja a játékot

""

Morata és a partjelző esete

David Silva a tizenegyedik spanyol játékos, aki legalább 100 válogatottsággal bír! A többiek: Casillas, Ramos, Zubizarreta, Puyol, Xavi, Xabi Alonso, Iniesta, Fàbregas, Torres, Raúl

16. perc: Megint Silva tálalt középre, Morata próbálkozása után véd Petr Cech

15. perc: Silva szabadrúgására érkezett Sergio Ramos, de nem tudta kapura fejelni a labdát

10. perc: A meccs eddigi legizgalmasabb jelenete, hogy Álvaro Morata felborította az egyik partjelzőt, de szerencsére senkinek sem esett baja

""

A 100-szoros válogatott, David Silva

3. perc: A csehek nem ijedtek meg, két szöglettel kezdik a meccset, de nagyobb veszély még nem alakult ki

1. perc: A spanyolok pirosban, a csehek fehérben. A címvédő kezdte a találkozót

14.54: A csapatok már a kijáróban, hamarosan kezdünk!

14.32: Harminc év után először nem utazott el nagy tornára, így hiányzik a franciaországi Európa-bajnokságról Manolo, a spanyol labdarúgó-válogatott vezérszurkolója.

A 66 éves Manuel Caceres Artesero kilenc világ- és hét Európa-bajnokságot dobolt végig a lelátóról, ám meggyengült egészsége miatt idén nem tartott a nemzeti csapattal.

A válogatott 12. embereként számon tartott világvándor Valenciában, a Mestalla Stadion mellett található kocsmájában követi tévén a meccseket.

"Sokan hívnak Franciaországból, hogy jöjjek drukkolni, csakhogy ez jelenleg nem lehetséges. De ha bejutunk az elődöntőbe, akkor akármit mondanak az orvosok vagy a családom tagjai, elindulok az Eb-re" – tette hozzá Manolo.

14.29: Szinte hihetetlen, de David Silva már 100. alkalommal szerepel a spanyol válogatottban!

14.27: A spanyolok kétszeres címvédőként várják a 15.00 órai kezdést, kérdés, mire megy Petr Cech a spanyol támadókkal majd.

14.23: Lássuk a kezdőket!

Spanyolország: De Gea – Juanfran, Ramos, Piqué, Alba – Busquets, Iniesta, Fabregas – Silva, Nolito, Morata

Csehország: Cech – Kaderabek, Sivok, Hubnik, Limbersky – Darida, Plasil, Gebre-Selassie, Krejci, Rosicky – Necid

Ebben a csoportban már lement egy meccs, melyen Horvátország vasárnap 1–0-ra verte Törökországot.