Magyar foci

Nem bírt egymással a BKV Előre és a Szigetszentmiklós

Fontos meccset játszott vasárnap délután a BKV Előre és a Szigetszentmiklós a Ness Hungary NB II Nyugati csoportjában, ugyanis egy esetleges győzelem esetén a közlekedésiek akár a hatodik helyig ugorhattak volna előre, és a miklósiak is stabilizálhatták volna helyüket a középmezőnyben.

Ennek ellenére a csapatok eseménytelen első játékrészt produkáltak. Nem csoda, hogy 0-0-s döntetlennel mentek pihenni. A szünetben illetve nem sokkal a fordulást követően mind a két gárda mestere cserére szánta el magát, de gólra így is a 63. percig kellett várni. Ekkor Makrai révén a házigazda sárga-kékek ragadták magukhoz a vezetést (1-0). Rövid ideig örülhettek azonban a BKV-szurkolók az előnynek, egy perccel Makrai találatát követően Majoros egalizált. Ezzel a miklósi játékos be is állította a végeredményt (1-1).

A döntetlennel minda két együttes két helyet visszacsúszott a táblázaton. Így BKV a tizedik, az SZTK pedig a tizenegyedik pozícióból várhatja a következő fordulót.

BKV Előre – SZTK-Erima 1-1 (0-0)
BKV: Vezér – Miklósvári, Gajda (Merczel 88. perc), Csikós (Cseri 46. perc), Mayer, Fazekas (Sellei 46. perc), Nagy, Baranyai, Makrai, Csopaki, Varga
SZTK: Balikó – Koszó, Szamosszegi, Pomper, Szamosi, Csurka, Pintér (Király 78. perc), Kincses, Majoros, Tóth (Bonifert 68. perc), Madar (Somorjai 55. perc)
Gólszerzők: Makrai 63. perc illetve Majoros 64. perc