Kézilabda

Nehézkes kezdés után győzött a Pick Szeged a Balatonfüred ellen

Az első húsz percben meglepően szoros volt a Szeged-Balatonfüred találkozó, sőt az első játékrész kétharmadánál még az előny is a vendégeknél volt (10-9). Azonban nem véletlenül áll a Pick Szeged a tabella második helyén, sokáig nem hagyta a vezetés mámorában úszni a Balaton-parti gárdát, és egy 8-0-s sorozattal zárta a félidőt. Ezzel gyakorlatilag eldőlt az állás. A pihenő után a hazaiak még rá tettek egy lapáttal, és végül tíz gólos különbséggel győzték le a Füred csapatát.

Budapest Bank Liga, 15. forduló:
PICK-Szeged-Balatonfüred 28-18 (17-10)
Szeged, 600 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
SZEGED: Tatai, Mikler (kapusok), Nagy N. 6 (1), Lékai 6, Sulc 6 (2), Zubai 1, Katzirz 3 (2), Törő 3, Herbert, Vadkerti, Bajorhegyi, Baláz 1, Grünfelder, Butenko 2. Edző: Skaliczki László
BALATONFÜRED: Szathmári, Szabó T. (kapusok), Tombor 2, Lelkes 3, Ivanov 1, Kis Á., Pásztor 5 (3), Salamon 2, Sandrk 3 (2), Bakos D. 1, Németh L., Zdolik 1 (1), Kemény, Szöllősi. Edző: Sótonyi László
Kiállítások: 10, ill. 20 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 6/6