Nehéz kezdet után jól zártak Európában a német csapatok – Mérlegen a Bundesliga, 3.rész

Az első elvérző csapat a Mainz lett, aki az Európa-liga harmadik selejtezőkörében kapcsolódott be a nemzetközi porondon, miután bajnokságban végzett ötödik helyével ezt kiharcolta. Nem tartott sokáig a sorozat azonban, hiszen hatalmas meglepetésre a román Gaz Metan már ekkor búcsúztatta őket.

Az első mérkőzésen Stieberék 1-1-et játszottak hazai pályán, Mainzban, majd a visszavágón szinte leutánozta teljesítményét mindkét csapat, így következhetett a hosszabbítás, majd miután az sem hozott eredményt, büntetőkre került sor. Tizenegyespárbajban minden megtörténhet, és ez be is igazolódott, hiszen a németek által lehetetlennek hitt forgatókönyv igazolódott be: a medgyesi csapat jutott tovább, miután 4-3-ra győztek a büntetőpárbajban.

A kisebbik kupasorozat következő körében már bekapcsolódott a Német kupa jogán bejutott Schalke 04, és a bajnokságban negyedik helyezett Hannover is. Előbbinek jutott a könnyebb ellenfél, hiszen a HJK Helsinki ellen léphettek pályára. Mégsem alakult úgy a gelsenkircheniek dolga, mint képzelték, hiszen Finnországban 2-0-ás vereséget szenvedtek, mely semmiképpen sem mondható tervszerűnek.

A visszavágón azonban megrázták magukat Raúlék, és a Bundesligában végül gólkirályi címet szerző Huntelaar vezérletével – a holland négy gólt szerzett -, a Németországban végül 6-1-es győzelmet arattak, mellyel bejutottak a csoportkörbe.

""

A Hannover együttese nem fogott ki magának túl jó ellenfelet, hiszen a spanyol Sevilla ellen kellett kivívniuk a csoportkörbe jutást, ami azonban végül egy 2-1-es hazai győzelem és egy idegenbeli 1-1-nek köszönhetően azonban megvalósult, így a Schalke mellett a Hannover is bekerült az Európa-liga csoportkörébe.

A két német csapat végül szerencsésnek bizonyult a sorsolásnál, hiszen egyik sem került nehéz csoportba, és ennek köszönhetően a Hannover a Standard Liége, København, Vorksla csoportból jutott tovább másodikként, míg a Schalke magamögé utasította mind a Steaua Bukarestet, mind a Maccabi Haifát, mind pedig az AEK Larnacát, és jutott tovább elsőként.

""

A legjobb 32 között mind a Schalke, mind pedig a Hannover jó ellenfeleket fogott ki, hiszen előbbi a cseh Viktoria Plzeň, utóbbi pedig a belga Club Brugge ellen léphetett pályára. A Hannover hozta is a papírformát, és 3-1-es összesítéssel jutott tovább, a csoportkörben meggyőzően játszó Schalke azonban megszenvedett, és csak hosszabbítás árán tudta kiharcolni a továbbjutást a Plzeň ellen, igaz ekkor Huntelaar két gólt is vágott.

""

A nyolcaddöntőben már nehéz könnyű ellenfelet kifogni, a Hannover azonban viszonylag gyengébb csapat ellen lépett pályára, hiszen a Standard Lièget kellett legyőzniük, mely habár nehezen indult – 2-2-re végződött az idegenbeli összecsapás -, végül könnyedén folytatódott, hiszen 6-2-re tudtak nyerni összesítésben.

A Schalke sem járt azonban rosszul a sorsolásnál, hiszen a Twente együttesét kellett legyőzniük, hogy a legjobb nyolc közé jussanak. Nem indult azonban fényesen a gelsenkircheniek számára a párosítás, hiszen idegenben 1-0-ás vereséget szenvedtek. A visszavágón azonban jött ismét Huntelaar, aki mesterhármast vállalt, és vezérletével 4-1-re nyert, és továbbjutott a Schalke.

A negyeddöntőben aztán véget ért a német csapatok számára az Európa-liga, hiszen a Hannover a végső győztes Atlécio Madridot, míg a Schalke a döntőben vereséget szenvedett Athletic Bilbao ellen lépett pályára. A Hannover nem is tudott egy összecsapáson sem diadalmaskodni, hiszen mindkétszer 2-1-es vereséget szenvedett, míg a Schalke egy 4-2-es vereség utáni 2-2-es döntetlennel búcsúzott a sorozattól.

A legjobb nyolc között két német csapat is szerepelt, mely semmiképpen sem nevezhető rossz teljesítménynek, ráadásul mindkét csapat a későbbi döntősök ellen esett ki. Ami fájhat a németeknek, az leginkább a Mainz korai, és meglepő búcsúzása.

""

Jól kezdődött a Bajnokok Ligája 2011-2012-es kiírása a németek számára, hiszen az utolsó selejtezőkörben könnyedén túllépett az FC Zürichen a Bayern München.

Ezután azonban jött az első sírás a németeknél a BL-ben, hiszen a Dortmund hatalmas meglepetésre egy nem is túl erős csoportban mindössze négy pontot szerzett, és kiesett, ráadásul még az Európa-ligában sem folytathatta a küzdelmeket.

""

Jutott azért ok a vigadalomra is, hiszen a Bayern München és a Leverkusen is továbbjutott a csoportból, ráadásul mindkét csapat erős csoportból tette meg ezt a lépést.

A következő kör, ahol immáron a legjobb 16 csapat szerepelt csak, ismét csak félig volt örömteli a németeknek, hiszen már a sorsolásnál látszott, valószínűsíthetően "csak egy legény marad talpon a vidéken", hiszen a Leverkusen a Barcelonát kapta, míg a Bayern München az FC Baselt kapta.

Nem is tartotta sokáig magát a Leverkusen, hiszen már az odavágón 3-1-es vereséget szenvedtek hazai pályán, majd jött a vég: 7-1-re nyertek Barcelonában Messiék – Lio egymaga ötöt vállalt -.

""

Ezzel egy időben azonban a Bayern München megvédte a német foci becsületét, hiszen habár vereséget szenvedett az idegenbeli odavágón, a visszavágón 7-0-val ütötte ki a Baselt.

Szerencsés sorsolásának köszönhetően a negyeddöntőben sem okozott gondot a továbbjutás, hiszen a Marseille ellen mérkőztek meg a bajorok, és két 2-0-ás győzelemmel be is jutottak a legjobb négy közé.

""

Ezután következett a Real Madrid elleni elődöntő, melynek első mérkőzésén a bajorok egy 90. percben lőtt Gomez gól révén 2-1-re nyertek Münchenben, és előnyből várhatták a visszavágót.

A visszavágót, mely szenzációs mérkőzést, óriási izgalmakat tartogatott, hiszen a Real Madrid két gyors találatot szerzett – ebből egyet büntetőből -, azonban a Bayern Robben büntetőjéből szépíteni tudott, mely nem jelentett mást, mint hogy két 2-1 után hosszabbítás, majd tizenegyesek következtek. A tizenegyespárbajt nem kezdte túl jól a Real Madrid, ugyanis Cristiano Ronaldo és Kaká büntetőjét is megfogta Manuel Neuer. A Bayern Münchenben David Alaba és Mario Gómez sem hibázott. Iker Casillas Toni Kroos és Philipp Lahm kísérletét is megfogta, így a Real számára nem úszott el a továbbjutás. Az utolsó párban Sergio Ramos hibázott, miután az égbe lőtte a labdát, míg Bastian Schweinsteiger döntőbe rúgta a Bayern Münchent.

A BL-döntőben a bajorok ellenfele az angol Chelsea lesz, mely a másik spanyol óriást, a Barcelonát búcsúztatta. Az, hogy ki nyeri a Bajnokok Ligáját, az május 19-én, szombaton Münchenben fog kiderülni, és habár a Bayern vereségét a németek tragédiának fognák fel, Németország összességében nem zárt rossz évet a nemzetközi porondon.