Kézilabda

Nehéz helyzetbe kerültek női kéziseink

""

A sérülésektől tizedelt magyar női kézilabda válogatott az első fordulóbeli, Csehország elleni váratlan vereségét Dánia ellen feledtethette volna a 12. női Európa-bajnokság „C” csoportjában. A mérkőzés szinte végig szoros volt, ám 3-3-nál volt az utolsó, hogy döntetlenre álltak a csapatok, onnan kezdve végig az ellenfél vezetett és 12-10-es félidei vezetés után 23-19-re meg is nyerte a mérkőzést továbbjutva ezzel Kim Rasmussen együttese ellen.

A magyar csapat jobban játszott ugyan, mint a csehek ellen, ám számos dologban még mindig csak árnyéka volt önmagának. Az összecsapásnak négy olyan periódusa is volt, amikor hat vagy több percen át gólképtelenek voltunk, ám ezúttal a gyenge helyzetkihasználás, a négy kihagyott hétméteres és az enyhén szólva is visszafogott kapusteljesítmény (17 %) voltak a vereség fő okai.

Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy itt ma nem Dánia volt jobb, hanem Magyarország volt rosszabb. Összesen 27 technikai hibát követett el a két csapat, ami ezen a szinten óriási számnak minősül, hiszen ez azt jelenti, hogy valaki a pályán két percente elkövet egy alapvető hibát, márpedig ebben az elemben csak eggyel voltunk rosszabbak, mint az ellenfél (14-13). Helyzetkihasználásban (61 % – 48 %) és kapusteljesítményben (42 % – 18 %) már inkább látszik, mi döntött a két csapat között.

Mivel a csoport másik mérkőzésén Montenegró 28-27-re legyőzte Csehországot, ezért pénteken 18:30-tól a magyar csapat győzelmi kényszerrel lép pályára Dragan Adzics csapata ellen. A remélhetőleg Szucsánszki Zitával kiegészülő együttesnek legalább három góllal kéne lelépnie Montenegrót a biztos továbbjutáshoz!

Élő közvetítésünk a linkre kattintva érhető el!

12. női kézilabda Európa-bajnokság, Svédország
„C” csoport, 2. forduló

Dánia-Magyarország 23-19 (12-10)
Isstadion Malmö, 1946 néző
Vezette: Brehmer, Skowronek (lengyelek)
Gólszerzők: S. Jörgensen 5, A. Hansen, Östergaard, Bodholt 3-3, Haugsted, Tranborg, Woller 2-2, Dornonville, Fisker, Svalstog 1-1, ill. Görbicz 6, Kovács A. 5., Triscsuk 3, Kisfaludy 2, Bódi, Hornyák D., Klivinyi 1-1

A kép forrása: MKSZ, Facebook