Spanyol foci

Nehéz feladat vár Nikitscher Tamásékra Bilbaóban

Kép forrása: Getty Images

A magyar válogatott Nikitscher Tamás csapata, a Real Valladolid Bilbaóba látogat a spanyol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában.

Nagyon nehéz feladat vár a sereghajtó együttesre, mert a baszk alakulat negyedik a tabellán. Így Nikitscher és csapata számára a pontszerzés is bravúr lenne

A Bilbaó a La Ligában legutóbb október 6-án kapott ki, azóta 15 bajnoki mérkőzésen maradt veretlen, és ebben az időszakban legyőzte például a címvédő Real Madridot is 2-1-re.

Ezzel szemben a hét közben edzőcserén átesett Valladolid mélyrepülésben van.

A legutóbbi öt összecsapásán kikapott a pontvadászatban, jelenleg nyolc pontra áll a bennmaradást érő helytől.  Az egymás elleni mérleg sem vendégsikert jósol: a Valladolid legutóbb 2020 novemberében tudta legyőzni a Bilbaót. Azóta négy bajnokiból kettő végződött döntetlennel és kettő a baszkok sikerével.

Az éllovas FC Barcelona a Las Palmas vendégeként lép pályára, amely szintén a bennmaradásért küzd és hét tétmérkőzés – közte hat bajnoki – óta nyeretlen.

A katalánok viszont remek formában vannak, a naptári évben még veretlenek: 2025-ben lejátszott 12 tétmeccsükből tízszer győztek két döntetlen mellett.

Az ugyanakkor intő jel lehet számukra, hogy ősszel a Las Palmas meglepetésre 2-1-es győzelemmel utazhatott haza Barcelonából.

A címvédő Real Madrid a Bajnokok Ligájában szerzett önbizalommal fogadhatja a Gironát: Carlo Ancelotti együttese kettős győzelemmel búcsúztatta a Manchester Cityt, azaz simán jutott a nyolcaddöntőbe.

A bajnokságban ugyanakkor nem megy a korábban magabiztos előnnyel éllovas királyi gárdának: legutóbbi három találkozójából egy vereség után kétszer is döntetlent játszott.

Ezúttal kötelező lenne számára a három pont megszerzése az elmúlt hét tétmérkőzéséből egy győzelem mellett hatot elvesztő Girona ellen. A legutóbbi három egymás elleni bajnokin kivétel nélkül fővárosi siker született, 10-0 a gólkülönbség ezeken a találkozókon a Real javára.

A mindössze egypontos hátrányban a harmadik helyet elfoglaló Atlético Madrid a Barcelonához hasonlóan egy, a bennmaradásért harcoló együtteshez utazik szombaton. Amikor Valenciában lép pályára.

A vendéglátók három forduló óta nem kaptak ki a La Ligában, az egymás elleni bajnokikat tekintve a legutóbbi két siker a fővárosiaké volt.

La Liga, 25. forduló:

szombat:

Alavés-Espanyol 14.00

Rayo Vallecano-Villarreal 16.15

Valencia-Atlético Madrid 18.30

Las Palmas-FC Barcelona 21.00

vasárnap:

Athletic Bilbao-Real Valladolid 14.00

Real Madrid-Girona 16.15

Getafe-Betis 18.30

Real Sociedad-Leganés 21.00

hétfő:

Sevilla-Mallorca 21.00