Magyar foci

Négy tizenegyes és lökdösődés a felkészülési mérkőzésen

""

A Haladásban négyen hagyták ki az első edzőmérkőzést. Mint arról korábban beszámoltunk, Kulcsárnak bevizesedett a térde, Halmosi a vádlijával bajlódik, Ugrai térdműtétje után lábadozik, míg Tóth Péter Németországban kezelteti a hátát.

A szombathelyiek kezdtek jobban, frissen, gyorsan futballoztak, több helyzetet is kialakítottak. Bő félóra elteltével három büntetőgólt is szereztek – mindhárom tizenegyes jogos volt. Az elsőnél és a másodiknál Radót, a harmadiknál Nagy Gábort buktatták. A lefújás előtt a vendégek jobbhátvédje, Sallér elveszítette a fejét, belerúgott a mellette elkocogó Radóba, amikor ott sem volt a labda, kisebb tumultus, lökdösődés támadt a pályán: az ajkaiak edzője – a volt Haladás-pályaedző – Németh Zoltán azonnal lecserélte futballistáját. Radót ápolni kellett – jókor jött a szünet. A fiatal támadónak azóta is fáj a lába, jegeli. A dolog előzménye, hogy jó negyedórával korábban Sallér beszólt Radónak, szerinte a fiatal támadó színészkedik, mire a Haladás kispadjáról jelezték felé, jobban tenné, ha a játékkal foglalkozna. A volt Haladás-védő ezt azonban zokon vette és később "bosszút állt" az általa kipécézett Radón.

""

A szünetben teljes sort cserélt Artner Tamás, ezt követően már nem játszott akkora mezőnyfölényben a vasi csapat, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. A 47. percben a Gyurján buktatásért megítélt büntetőt Kenesei a kapu közepébe lőtte (4:1). A 62. percben Gyurján jobb oldali beadását Czafit levette, majd nyolc méterről a kapu közepébe bombázott. (5:1). A hazaiak első felkészülési meccsükhöz képest kifejezetten meggyőző futballal rukkoltak elő.

A vasiak legközelebb szerdán 15 órakor az Admira Wacker otthonában lépnek pályára.

LABDARÚGÁS
Felkészülési mérkőzés
Szombathelyi Haladás-Ajka 5-1 (3-0)
Szombathely, Illés Akadémia, műfű, 50 néző. Vezette:
Takács R.
Gólszerzők: Andorka (34., 44. – mindkettőt 11-esből), Radó (37., 11-esből), Kenesei (47., 11-esből), Czafit (62.), ill.Sowunmi (78.)
Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Fehér, Búrány – Simon, Rajos – Nagy G., Németh M., Radó – Andorka. II. félidő: Gőcze – Zsirai (Hanzl), Jagodics, Devecseri, Farkas – Szakály, Iszlai – Gyurján, Kalász, Czafit – Kenesei. Edző: Artner Tamás.