Kézilabda

Négy góllal kapott ki a Veszprém Franciaországban

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a Telekom Veszprém a francia Nantes otthonában lépett pályára. David Davis csapatának nélkülöznie kellett két balszélsőjét, Dejan Manaskovot és Manuel Strleket is. Ezért a balszélen Kentin Mahé kezdett.

A mérkőzést a magyar csapat kezdte jobban, Marguc góljaival 5-3-ra vezetett a Veszprém (3-5).

A tizedik percben továbbra is kettővel vezetett a Veszprém (5-7)

A 15. percben Nenadic is megszerezte első gólját, amivel már 3 gól volt a különbség a két csapat között. (7-10)

A magyar csapat támadójátéka ezután megállt, a Nantes egy 4-0-s szakasszal átvette a vezetést először a mérkőzésen. (11-10)

Öt perccel az első félidő vége előtt Rivera góljával már kettővel ment a francia csapat. (13-11)

Három perccel az első játékrész vége előtt a Nantes edzője, Alberto Entrerrios kikérte első idejét. (15-12)

A szünetig még egy gól született, azt Ovcinek lőtte, az első félidőben négy gól az előnye a franciáknak.

A félidőben HBC Nantes-Telekom Veszprém 16-12

A második félidőt rémálomszerűen kezdte a Veszprém, a 33. percben 19-12-re vezetett a Nantes, rögtön jött az időkérés.

Az időkérés után a magyar csapat feljött ötre, majd Pehlmabec és Cavalcanti góljával újra 7 volt a különbség. (21-14)

A 43. percben Mahé két találatával ötre jött fel a Veszprém, időt is kért Alberto Entrerrios (24-19)

Tíz perccel a mérkőzés vége előtt öt gól volt a Nantes előnye Damatrin-Bertrand találatával (28-23)

Öt perccel a vége előtt hét góllal vezetett a francia együttes, ráadásul rengeteg eladott labdát szórt el David Davis csapata. (31-24)

3 perc 15 másodperccel a vége előtt kikérte utolsó idejét David Davis. Az időkérés után Moraes gólt lőtt, így öt gólra jött fel a Veszprém.

Az utolsó fél percre Nilsson góljával négyre nőtt fel a Veszprém, 29:44-nél időt kért Alberto Entrerrios (32-28).

A mérkőzés már nem változott a mérkőzés végeredménye HBC Nantes-Telekom Veszprém 32-28.

A párharc visszavágója május 20-án lesz a Veszprém Arénában nézők előtt.

Borítókép: Facebook.com/ Telekom Veszprém