""

A Washington Wizards-nak továbbra sem megy a 2012/2013-as szezonban. A fővárosi alakulat, ezúttal hazai pályán szenvedett vereséget a Milwaukee Bucks-tól, így az első négy mérkőzését elveszítette a Wizards. A Bucks az első két negyedet 9 ponttal nyerte meg, majd a harmadik felvonásban a Wizards 6 egységet ledolgozott a hátrányából. Az utolsó negyedben a Milwaukee 7 pontot vert a hazai csapatra, így 101-91-re nyert a Verizon Centerben. A Bucks egyelőre remekel idegenben, ugyanis mind a két összecsapásából győztesen került ki.

Monta Ellis 22 pont, 5 lepattanó, 5 assziszt, 2 labdaszerzés

A Brooklyn Nets Orlandóban ütötte ki a Magic-et, amely megnehezíteni sem tudta a vendégcsapat dolgát. Az első negyed után csak 2 pontos előnnyel vezetett a Nets, majd a következő három játékrészben szétszedte ellenfelét. A második felvonást 12, a harmadikat 10, míg a negyediket 15 ponttal nyerte meg a Brooklyn, amely 107-68-ra nyert a Magic vendégeként. Érdekesség, hogy a Nets a győzelmével megszakította a 10 mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát az Orlandóval szemben.

NBA
"" Orlando Magic 17 19 15 17 68
"" Brooklyn Nets 19 31 25 32 107
E’Twaun Moore 18 pont, 4 lepattanó, 5 assziszt
Brook Lopez 14 pont, 10 lepattanó, 1 assziszt, 3 blokk

A Boston Celtics-nek továbbra sem megy igazán. A rekordbajnok az öt mérkőzéséből csak kettőt nyert meg. Hazai pályán pedig negatív a mérlege: egy siker, két vereség. A Celticset az előző játéknapon a Philadelphia 76ers verte meg. A TD Gardenben megrendezett összecsapáson két ellentétes félidőt láthattak a szurkolók. Az első két negyedet a pennsylvaniai alakulat nyerte meg 12 ponttal, majd az utolsó két játékrészben a Boston 6 egységet ledolgozott a hátrányából, de a győzelem kiharcolásához, ez kevés volt. A Celticsben Rajon Rondo 20 asszisztig jutott. A 2010/2011-es idénytől számítva ez volt az ötödik olyan mérkőzése, amelyen 20, vagy annál több asszisztig jutott az irányító. A ligában csak Deron Williams és Steve Nash tud hasonlót felmutatni.

NBA
"" Boston Celtics 20 25 29 26 100
"" Philadelphia 76ers 23 34 26 23 106
Rajon Rondo 14 pont, 2 lepattanó, 20 assziszt, 1 labdaszerzés
Jrue Holiday 21 pont, 4 lepattanó, 14 assziszt, 2 labdaszerzés, 2 blokk

""

Az 1993/1994-es szezon után ismét 4-0-s mérleggel kezdte az idényt a New York Knicks, amely a két évvel ezelőtti bajnokot, a Dallas Maverickset verte meg a pénteki játéknapon. Az első két negyed után, még a Mavs-nél volt az előny (2 pont), majd az utolsó két játékrészben a hazai együttes 12 pontot vert az ellenfelére, így 104-94-re győzedelmeskedett a Dallas ellen, amelyben továbbra sem játszhatott Dirk Nowitzki. A közel 20 évvel ezelőtti idényben a Knicks hét összecsapás után szenvedett először vereséget. Vajon Carmelo Anthony-ék parádés sorozata mikor szakadt majd meg?

NBA
"" New York Knicks 25 30 29 20 104
"" Dallas Mavericks 23 34 21 16 94
Carmelo Anthony 31 pont, 7 lepattanó, 1 assziszt, 2 blokk
O.J. Mayo 23 pont, 7 lepattanó, 3 assziszt

A Miami Heat Dwyane Wade nélkül győzte le idegenben az Atlanta Hawks együttesét. Érdekesség, hogy Wade elutazott a csapattal, de a mérkőzés alatt a hotelszobájában volt. A szoros mérkőzést 95-89-re nyerte meg a Heat, amely 5-1-es mérleggel a liga egyik legjobb csapatának számít. A térdsérüléssel bajlódó LeBron James 21 pontig, 11 lepattanóig és 9 asszisztig jutott, azaz egy hajszállal, de megint lemaradt a tripla dupláról. A győztes csapat legeredményesebb játékosa, Chris Bosh volt, aki 24 pontig jutott.

NBA
"" Atlanta Hawks 25 21 25 18 89
"" Miami Heat 25 17 30 23 95
Jeff Teague 20 pont, 3 lepattanó, 11 assziszt, 1 blokk
LeBron James 21 pont, 11 lepattanó, 9 assziszt, 1 labdaszerzés

A Memphis Grizzlies számára nem kezdődött túl jól a Houston Rockets elleni összecsapás, ugyanis az első negyedet 7 ponttal a texasi csapat vitte el. A második felvonásban 3 ponttal közelebb férkőzött a Grizzlies, amely az utolsó két játékrészt 12 egységgel nyerte meg, így 93-85-re győzedelmeskedett a FedExForumban. A Grizzlies sorozatban a negyedik találkozóján nem talált legyőzőre, míg a Rockets egymás után a harmadik összecsapását veszítette el.

NBA
"" Memphis Grizzlies 17 25 27 24 93
"" Houston Rockets 24 22 22 17 85
Zach Randolph 15 pont, 14 lepattanó, 1 assziszt, 1 labdaszerzés, 3 blokk
Chandler Parsons 19 pont, 5 lepattanó, 2 assziszt, 1 labdaszerzés

Anthony Davis parádés visszatérésének köszönhetően a New Orleans Hornets harmadik győzelmét szerezte meg az idényben. A louisianai alakulat hazai parketten fektette két vállra (107-99) a Charlotte Bobcats csapatát. Az idei draft első választottja pazar teljesítményt nyújtott, ugyanis 23 pontot és 11 lepattanót szerzett, nem mellesleg 5-ször blokkolta az ellenfelet. Érdekesség, hogy a tizenkilenc esztendős erőcsatárnak az előző két mérkőzést ki kellett hagynia agyrázkódás miatt.

NBA
"" New Orleans Hornets 24 35 19 29 107
"" Charlotte Bobcats 21 28 20 30 99
Anthony Davis 23 pont, 11 lepattanó, 2 assziszt, 2 labdaszerzés, 5 blokk
Ben Gordon 34 pont, 6 lepattanó, 4 assziszt

""

A Detroit Pistons egyetlen egy ponttal, de megnyerte az Oklahoma City Thunder elleni mérkőzés első negyedét, igaz a második felvonásban a hazai csapat igazolta az erőviszonyokat, ugyanis ezt a 12 percet 8 egységgel húzta be. A harmadik játékrészben a Pistons 2 pontot ledolgozott a hátrányából, így némi meglepetésre az utolsó negyedben is megvolt az esélye arra, hogy legyőzze az OKC-t. A Kevin Durant (25 pont, 13 lepattanó) vezette Thunder az utolsó negyedet 6 ponttal nyerte meg, így 105-94-re verte meg a michigani alakulatot, amely továbbra is nyeretlen (0-6) a szezonban.

NBA
"" Oklahoma City Thunder 18 31 25 31 105
"" Detroit Pistons 19 23 27 25 94
Kevin Durant 25 pont, 13 lepattanó, 2 assziszt, 1 labdaszerzés
Andre Drummond 22 pont, 8 lepattanó, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Minnesota Timberwolves egy parádés mérkőzésen verte meg az Indiana Pacers-t. Az első felvonás után, még 2 ponttal a T-Wolves vezetett, majd a második játékrészben a Pacers 1 pontos előnyre tett szert. A harmadik 12 percben a Minnesota 6 egységet vert a vendégekre. Az Indiana az utolsó negyed végén George Hill triplájával egalizálta az eredményt, de a találkozót nyolc századmásodperccel a végső dudaszó előtt dobott Chase Budinger duplával a Minnesota nyerte meg 96-94-re.

NBA
"" Minnesota Timberwolves 21 21 27 27 96
"" Indiana Pacers 19 24 21 30 94
Chase Budinger 18 pont, 4 lepattanó, 2 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk
George Hill 29 pont, 5 lepattanó, 7 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Cleveland Cavaliers szenzációsan kezdte a Phoenix Suns elleni összecsapást, ugyanis az első negyedet 21 ponttal nyerte meg. A Cavs számára a folytatás rémálomszerűre sikeredett, ugyanis az arizonai alakulat megfordította az eredményt és 107-105-re megnyerte az összecsapást. A szezon egyik legnagyobb comebackjét bemutató Suns 3-3-as mérleggel áll, míg a Cavaliers 2-4-gyel szerénykedik. Érdekesség, hogy a Phoenix legnagyobb hátrányból való felállása a 29 pont volt, még 2003-ban a Boston Celtics ellen.

NBA
"" Phoenix Suns 16 33 27 31 107
"" Cleveland Cavaliers 37 25 21 22 105
Goran Dragic 26 pont, 4 assziszt, 2 labdaszerzés
Dion Waiters 23 pont, 1 lepattanó, 2 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A San Antonio Spurs idegenben fektette két vállra a Sacramento Kings együttesét Az első játékrész után 3 ponttal, még a Kings vezetett, majd a második 12 percben a Spurs 11 egységet vert a hazai csapatra. A nagyszünet utáni első felvonásban a Sacramento 7 ponttal került közelebb a vendégcsapathoz. A negyedik negyedben a Spurs 28-18-ra elsöpörte a Kings-t, így 97-86-ra nyerte meg a találkozót, nem mellesleg megszakította a hazaiak két mérkőzéses győzelmi sorozatát.

NBA
"" Sacramento Kings 27 12 29 18 86
"" San Antonio Spurs 24 23 22 28 97
Jason Thompson 17 pont, 6 lepattanó, 1 assziszt, 2 labdaszerzés, 1 blokk
Tim Duncan 23 pont, 12 lepattanó, 4 assziszt, 3 labdaszerzés, 4 blokk

A Denver Nuggets a Utah Jazz elleni összecsapás első negyedét 1 ponttal elveszítette, majd a második felvonásban 16 pontot vert az ellenfelére. A harmadik játékrészben a Denver 1 egységgel növelni tudta az előnyét. A hazai csapat 4 ponttal az utolsó 12 percet is behúzta, így meglepően simán 104-84-re verte meg a Jazz-t, amelynek négy veresége van az idei szezonban, mindegyik idegenben ”gyűjtötte” be. A Nuggets a 2012/2013-as idényben mind a két hazai mérkőzését megnyerte.

NBA
"" Denver Nuggets 26 27 20 31 104
"" Utah Jazz 27 11 19 27 84
Kosta Koufos 15 pont, 10 lepattanó, 1 assziszt, 2 labdaszerzés, 3 blokk
Derrick Favors 10 pont, 11 lepattanó, 1 assziszt, 5 blokk

""

Pár órával Mike Brown vezetőedző elbocsátása után a Los Angeles Lakers 101-77-re verte meg a Golden State Warriors-t. A győztes csapatban Kobe Bryant (27 pont) és Pau Gasol (14 pont, 16 lepattanó) is remek teljesítményt nyújtott. A Lakers vezetői állítólag Phil Jacksonnal vették fel a kapcsolatot, aki kétszer is irányította a kaliforniai együttest, nem mellesleg öt bajnoki címet szerzett a városnak. A legendás tréner mellett Mike D’Antoni neve is felmerült, akit legutóbb a New York Knicks-től bocsátottak el. A legjobb húzás egyértelműen Zen mester kinevezése lenne, hiszen ő kimondottan jól bánik a sztárokkal, nem mellesleg töviről-hegyire ismeri a Lakers-t.