""

A Washington Wizards nem dönti meg a New Jersey Nets negatívrekordját (0-18), ugyanis 12 elvesztett mérkőzés után végre megszerezte első győzelmét a bajnokságban. A fővárosi alakulat a Portland Trail Blazers-t verte meg. Az első negyed után, még a vendégek vezettek 4 egységgel, majd a következő két felvonásban a Wizards 13 pontot vert az ellenfelére. Az utolsó játékrészben a Portland feljavult és felzárkózott a Washingtonra, de a találkozót 84-82-re a Wizards nyerte meg. Damian Lillard a Portland újonc irányítója kilencedik alkalommal is elérte a 20 pontot. A posztján rajta kívül, még senki sem volt erre képes az idei szezonban.

J.J. Hickson 15 pont, 19 lepattanó, 2 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

San Antonio Spurs folytatja parádés idegenbeli teljesítményét. A texasi együttes az NBA előző játéknapján az Orlando Magicet győzte le idegenben 110-89-re. Érdekesség, hogy a Spurs mindegyik negyedben több pontot dobott, mint a hazai alakulat. A San Antonio tíz idegenbeli mérkőzéséből csak egyet veszített el! A Magic vezetőedzője, Jacque Vaughn játékosként és segédedzőként is erősítette a Spurs-t. A kinevezése előtt két évig volt Gregg Popovich segítője.

Manu Ginobili 20 pont, 4 lepattanó, 5 assziszt, 1 labdaszerzés

A Brooklyn Nets ezúttal Bostonban verte meg a Celticset (95-83). Sajnos a mérkőzés nem a játék, hanem egy tömegverekedés miatt lett emlékezetes. Az összecsapás második negyedének a végén Kris Humphries előbb meglökte, majd megütötte a levegőben lévő Kevin Garnettet. Az erőcsatár minden bizonnyal megtudta volna védeni magát, de segítségére sietett Rajon Rondo, aki nekiment a szabálytalankodó játékosnak. Rondo és Humphries mellett Gerald Wallace-t is kiállították. Az alacsony bedobó Garnettet minősítette nem megfelelő szavakkal. Rondo buta hibája miatt megszakadt a 37 mérkőzéses sorozata. Az irányító egymás után ennyi összecsapáson jegyzett legalább 10 asszisztot. Rondót már csak kilenc mérkőzés választotta el Magic Johnson ligacsúcsától!

Andray Blatche 17 pont, 13 lepattanó, 1 assziszt, 2 labdaszerzés

Az Atlanta Hawks egy szoros mérkőzésen verte meg a Charlotte Bobcats együttesét. Az első negyed után 2 ponttal a georgiai alakulat vezetett, majd a második játékrészben a Bobcats 4 egységet vert a hazai csapatra. A harmadik 12 percben a Hawks 8 ponttal dobott többet a Charlottenál, amely a negyedik negyedet megnyerte 3 ponttal, viszont a mérkőzést elveszítette 94-91-re. A találkozó utolsó másodpercében Byron Mullens egy triplával megpróbált kiegyenlíteni, de a dobása nem volt pontos. Az Atlanta sorozatban a hatodik összecsapásán maradt veretlen.

Ben Gordon 26 pont, 4 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaszerzés

A Phoneix Suns az első negyedben döntetlenre végzett a Detroit Pistons ellen, majd beindult a michigani henger. A Pistons az utolsó három felvonásban 40 (!) pontot vert a Suns-ra, amely hibák tömkelegét követte el. A Phoenix csupán 34.1%-os pontossággal dobta a mezőnykosarakat, nem mellesleg 19-szer adta el a labdát. A Detroit legnagyobb különbségű győzelmét 2007.december 31-én jegyezte, akkor 114-69-re ütötte ki a Milwaukee Bucksot. Érdekesség, hogy a remek formát mutató Pistons 30-án a Memphis Grizzlies otthonába látogat majd el.

Luis Scola 11 pont, 6 lepattanó, 1 assziszt

A Chicago Bulls – Dallas Mavericks mérkőzésen két gyenge formában lévő csapat futott össze egymással. Fontos megjegyezni, hogy Chicagóban Derrick Rose, míg Dallasban Dirk Nowitzki hiánya miatt gyengélkedik az együttes. Nos, a játéknap rangadóját magabiztosan nyerte meg a Bulls, amely az első negyedet leszámítva esélyt sem adott az ellenfelének. Az illinoisi alakulat végül 101-78-ra győzedelmeskedett a texasi csapat ellen. A Mavericks előző tizenegy mérkőzéséből nyolcat elveszített.

Shawn Marion 18 pont, 3 lepattanó, 2 blokk

A New York Knicks tapad a Brooklyn Nets-re. A manhattani alakulat idegenben verte meg a Milwaukee Bucksot. Az első felvonás után még 3 ponttal a hazaiak vezettek, majd a Knicks a második 12 percben 13 egységet vert a Bucks-ra. A nagyszünet utáni első játékrészben a New York 8 ponttal növelni tudta az előnyét. A Negyedik negyedben a Milwaukee 4 egységgel többet dobott a Knicks-nél, de a találkozót 102-88-ra elveszítette. Carmelo Anthonyék a győzelmükkel megszakították a hárommérkőzéses idegenbeli nyeretlenségi sorozatukat.

Carmelo Anthony  29 pont, 8 lepattanó, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Memphis Grizzlies továbbra is őrzi első helyét a ligában. A tennessee-i együttes az előző játéknapon a nem túl acélos Toronto Raptors-t látta vendégül. Az első játékrész után, még a Raptors vezetett 3 ponttal, de a nagyszünetre már a Grizzlies vonulhatott előnnyel. A harmadik 12 percben a Memphis 19 egységet vert a kanadai csapatra, amely az utolsó felvonást is elveszítette, így a hazaiak 103-82-re nyerték meg találkozót. Érdekesség, hogy a Toronto tíz idegenbeli mérkőzéséből csak egyet tudott megnyerni.

DeMar DeRozan 16 pont, 4 lepattanó, 1 assziszt, 1 labdaszerzés

Egymás után a második idegenbeli összecsapását nyerte meg a Utah Jazz. A Salt Lake-i alakulat ezúttal a New Orleans Hornets otthonában győzedelmeskedett 96-84-re. A Hornets-ben ezúttal sem lépett pályára, Anthony Davis. A tizenkilenc esztendős szupertehetség bokasérülés miatt csapata előző hat összecsapását kihagyni kényszerült és a visszatéréséről egyelőre semmilyen információ nem szivárgott ki. Érdekesség, hogy Davis nélkül a New Orleans hat mérkőzésből csak egyet tudott megnyerni.

Al Jefferson 19 pont, 7 lepattanó, 3 assziszt, 3 labdaszerzés, 2 blokk

Az Oklahoma City Thunder a Houston Rockets együttesét fogadta az NBA előző játéknapján. A texasi csapatban pályára lépett James Harden, aki három szezont húzott le az OKC-ben, majd idén nyáron Houstonba szerződött. Harden visszatérését kiütéssel ünnepelte meg a Thunder, amely 22 ponttal, 120-98-ra verte meg a Rocketset. Érdekesség, hogy az egykori OKC játékos 39 percet játszott a Houstonban, ez idő alatt 17 pontot, 2 lepattanót, 3 asszisztot, 1 labdaszerzést és 3 labdavesztést jegyzett.

Patrick Patterson 27 pont, 6 lepattanó, 2 assziszt, 1 labdaszerzés

Chauncey Billups visszatért a Los Angeles Clippers-be. A harminchat esztendős irányítónak februárban elszakadt az Achilles-ín a lábában. A sérülése ellenére a Clippers nyáron szerződést hosszabbított vele és most visszatért (19 perc, 7 pont, 3 assziszt).  A kaliforniai együttes Billups visszatérését a Minnesota Timberwolves legyőzésével ünnepelte meg. A Clippers 101-95-re győzte le a T-Wolves-t, amelyben Kevin Love dupla duplát ért el. Érdekesség, hogy a huszonnégy esztendős erőcsatárnak ez volt a pályafutása 117. dupla duplája.