NBA: szenzációs Heat-siker, hetedik meccs dönt a nagydöntőben

""

Az előző hazai mérkőzésen 3-2-es előnyhöz jutott San Antonio – amely 2011-ben lefoglalta Hanga Ádám játékjogát – csaknem végig jobban teljesített a Miaminál: a harmadik negyedben 13 ponttal vezetett, a negyedik pedig 65-75-ről indult.

Az utolsó szakaszban azonban a címvédő és alapszakaszgyőztes floriadiaknál a 32 pontot, 11 gólpasszt és 10 lepattanót gyűjtő LeBron James egymaga 18 pontot szórt, a veterán Ray Allen pedig öt másodperccel a dudaszó előtt dobta be az egyenlítést jelentő triplát.

A hosszabbításban aztán a texasiaknál sem a 30 ponttal és 17 lepattanóval záró Tim Duncan, sem az előző meccs hőse, Manu Ginobili, sem a csapat motorja, a francia Tony Parker nem remekelt, így a Heat 3-3-ra kiegyenlített.

Duncan a második félidőben mindössze öt pontot szerzett, Danny Green – akit sokan a finálé eddigi legjobbjának tartottak – pedig a vasárnapi hat után ezúttal csak egy hármast dobott, így 26-tal vezeti a finálékra vonatkozó örökranglistát.

Csütörtökön Miamiban a Heat harmadik, míg a San Antonio ötödik bajnoki címét gyűjtheti be.

KOSÁRLABDA
NBA, nagydöntő, 6. mérkőzés:

Miami Heat-San Antonio Spurs 103-100 (27-25, 17-25, 21-25, 3 0 – 2 0 , 8-5) – hosszabbítás után

Legjobb dobók: James 32, Chalmers 20, Wade 14, Bosh 10, illetve Duncan 30, Leonard 22, Parker 19
A párharc állása: 3-3.