""

A Philadelphia 76ers a New Orleans Hornets ellen játszott. A vendégek remekül kezdték az összecsapást, ugyanis az első negyedben 7 pontot vertek a 76ersre. A második 12 percben a hazaiak 1 ponttal közelebb férkőztek a Hornets-hez. A nagyszünet utáni első játékrészben a New Orleans 12 egységgel dobott többet a Philadelphiánál. A pennsylvaniai együttes az utolsó felvonásban 6 pontot letudott dolgozni a hátrányából, de a mérkőzés a Hornets 111-99-es sikerével zárult. A 76ers az előző tíz mérkőzéséből csak kettőt tudott megnyerni.

Greivis Vasquez 23 pont, 2 lepattanó, 9 assziszt

A Charlotte Bobcats az Indiana Pacerst fogadta az NBA 76. játéknapján. Az észak-karolinai alakulat pocsékul kezdte a találkozót, ugyanis az első félidőben 10 pontos hátrányba került. A nagyszünetben Mike Dunlap nem tudta felrázni a hazaiakat, akik a második félidőben még nagyobb bajba kerültek. A Pacers a harmadik játékrészt 16, míg a negyedik 1 ponttal nyerte meg, így magabiztosan 103-76-ra győzedelmeskedett a Bobcats otthonában. Michael Jordan nem lehet büszke csapata hazai teljesítményére, ugyanis a Charlotte az előző 13 mérkőzését elveszítette a Time Warner Cable Arénában.

George Hill 16 pont, 7 lepattanó, 4 assziszt, 1 labdaszerzés

P.J. Carlesimo kinevezése óta szárnyal a Brooklyn Nets. A New Yorki alakulat az előző játéknapon a Toronto Raptorst fogadta. Az első negyedben még 27-27-re végeztek a csapatok, majd a második és a harmadik felvonásban a Nets 7 pontot vert a vendégekre. A Brooklyn és a Toronto keretbe foglalta az összecsapást, ugyanis az utolsó 12 percben döntetlen volt az állás. A találkozót végük 113-106-ra nyerte meg a Nets, amely sorozatban a hetedik összecsapásán maradt veretlen. A 2012/2013-as idényben ez a Brooklyn leghosszabb győzelmi sorozata.

""

A Los Angeles Clippers továbbra is üldözi az Oklahoma City Thundert. Kevin Duranték egy nappal korábban a 30. sikerüket érték el a szezonban. Nos, a Clippers a 76. játéknapon beérte a győzelmek számában az OKC-t. A kaliforniai együttes a Houston Rockets otthonában tudott nyerni 117-109-re, pedig az első félidő után, még 1 ponttal a texasi csapat vezetett. Fontos megemlíteni, hogy a győztes csapatban ezúttal sem léphetett pályára Chris Paul, aki térdsérüléssel bajlódik. Érdekesség, hogy a Clippers 1984-ben költözött Los Angelesbe, azóta 13 olyan 82 mérkőzéses szezonja volt, amelyben nem érte el a 30 győzelmet.

Eric Bledsoe 19 pont, 7 lepattanó, 5 assziszt, 2 labdaszerzés

A Denver Nuggets és a Portland Trail Blazers játszotta a játéknap leghosszabb mérkőzését. Az első negyedben a Portland 2 pontos előnyre tett szert. A vendégek a második játékrészben 1 egységgel növelni tudták az előnyüket. A nagyszünet utáni első felvonásban a Nuggets 8 pontot vert a Trail Blazers-re. A negyedik 12 percben az oregoni együttes kiegyenlített, így következhetett a hosszabbítás. A ráadás első játékrészében a Denver 4 ponttal erősebbnek bizonyult, így 115-111-re megnyerte a találkozót. A Nuggets egymás után a hatodik összecsapásán maradt veretlen.

LaMarcus Aldridge 28 pont, 8 lepattanó, 6 assziszt, 1 blokk

Dwight Howard visszatérése után a Los Angeles Lakers már a második mérkőzését nyerte meg. A kaliforniai alakulat az előző játéknapon a Milwaukee Bucks együttesét fektette két vállra a Staples Centerben. A Lakers 104-88-ra nyerte meg a találkozót. Érdekesség, hogy Howard és Kobe Bryant is 31-31 pontig jutott a mérkőzésen. Fontos megemlíteni, hogy a Lakers legközelebb január 17-én játszik, méghozzá a Miami Heat ellen. A csúcsrangadót Los Angelesben rendezik meg.