NBA

NBA: Rose visszatért, a Chicago kikapott

""

A New York Knicks fantasztikusan kezdte a Chicago Bulls elleni mérkőzést, ugyanis az első negyedet 12 ponttal megnyerte. Érdekesség, hogy a Knicks már 27-6-ra is vezetett, de jöttek a Bulls cseréi, akik felhozták a Keleti főcsoport legjobbját. A második játékrészben a Chicago 4 pontot ledolgozott a hátrányából. Az első félidőben, még nem ment a játék Derrick Rose-nak, aki 12 mérkőzést hagyott ki ágyéksérülése miatt. A harmadik felvonásban a Chicago 11 pontot vert az ellenfelére. Az utolsó 12 percben a New York kiegyenlített, így következhetett a hosszabbítás. A ráadás első részében eldőlt a találkozót. Nyolc másodperccel a vége előtt Carmelo Anthony triplájával a Knicks megnyerte az összecsapást. Anthony 43 ponttal toronymagasan a mérkőzés legeredményesebb játékosa lett. A másik oldalon Rose vitte a prímet. A második félidőre feljavuló irányító 29 pontot dobott, de messze van a csúcsformától.

A New York pechére a Boston Celtics sem hibázott, pedig a rekordbajnok az igen veszélyes és a rájátszásért küzdő Philadelphia 76erst látta vendégül. A csoportrangadón (Atlanti divízió) a hazai csapat, még negyedet sem veszített. Az első és a negyedik felvonást 3-3, a másodikat 11, míg a harmadikat 7 ponttal nyerték meg Doc Rivers játékosai. Az összecsapás legeredményesebb kosarasa Kevin Garnett volt. A Boston erőcsatára 28 perc alatt 20 pontot jegyzett. A Philadelphiában a cserepadról beálló Nikola Vucevic volt a legjobb. A center 14 pontot és 13 lepattanót szerzett. A Celtics egymás után második mérkőzését nyerte meg és vezeti az Atlanti divíziót.

A Miami Heat számára nem jelentett gondot az idegenben pocsék teljesítményt nyújtó Detroit Pistons legyőzése. Az első negyedben, még meglepte a hazaiakat a Detroit, ugyanis az első 12 percet 2 ponttal megnyerte. A következő három játékrészben, azonban büntetett a Heat. A második felvonást 12, a harmadikat 5, míg a negyediket 8 ponttal nyerték meg LeBron Jamesék. A győztes csapatban James 26, míg Chris Bosh 22 pontig jutott. A Pistons-ban a 16 pontos Brandon Knight vitte a prímet. A michigani alakulat egymás után második vereségét szenvedte el.

Egymás után 11. mérkőzését is megnyerte a San Antonio Spurs. A texasi alakulat az NBA tegnapi játéknapján a Utah Jazz csapatát látták vendégül.  A Nyugati főcsoportelső remekül kezdte a találkozót, ugyanis az első két negyedet 17 ponttal megnyerte. A harmadik játékrészben a Jazz 8 egységet ledolgozott a hátrányából. Az utolsó 12 percet a San Antonio 1 ponttal megnyerte, így 114-104-re diadalmaskodott a Jazz ellen. A Spurs-ben Tony Parker (28 pont), Manu Ginobili (23 pont) és Tim Duncan (13 pont, 16 lepattanó) is remek teljesítményt nyújtott. A vesztes csapat legjobbja a dupla duplát jegyző Al Jefferson (19 pont, 10 lepattanó) volt.

Az Oklahoma City Thunder megszakította három mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát. A Thunder otthon fektette két vállra a Toronto Raptors-t. Kevin Durant-ék, még negyedet sem veszítettek el a mérkőzésen. Az elsőt 5, a másodikat 2, a harmadikat 8, míg az utolsó felvonást 1 ponttal nyerte meg a Thunder. A győztes csapatból kiemelhetjük Durantet (23 pont), James Hardent (17 pont) és Russell Westbrookot (15 pont) is. A Toronto legeredményesebb játékosa Jose Calderon volt. A spanyol 19 pontot dobott.

New York Knicks – Chicago Bulls 100-99 – hosszabbítás után
Boston Celtics – Philadelphia 76ers 103-79
Miami Heat – Detroit Pistons 98-75
New Jersey Nets – Cleveland Cavaliers 122-117 – hosszabbítás után
San Antonio Spurs – Utah Jazz 114-104
Oklahoma City Thunder – Toronto Raptors  91-75
Sacramento Kings – Houston Rockets 87-104