""

A Philadelphia 76ers számára nem kezdődött túl jól a Toronto Raptors elleni mérkőzés, ugyanis a kanadai együttes 6 ponttal megnyerte az első negyedet. A második felvonásban a hazaiak szétestek, amelyet kegyetlenül kihasznált a Philadelphia. Thaddeus Young-ék 32-7-re húzták be ezt a 12 percet. A harmadik játékrészben a Raptors 12 egységet vert a vendégekre, azaz nyílttá tette az összecsapást. Az utolsó negyedben a 76ers 3 ponttal erősebbnek bizonyult, így 93-83-ra nyert Torontóban. A pennsylvaniai együttes egymás után a harmadik idegenbeli mérkőzését nyerte meg, erre utoljára 2003 februárjában volt példa a franchise történelmében.

Thaddeus Young 16 pont, 8 lepattanó, 2 assziszt, 1 labdaszerzés

A Washington Wizards közel került első győzelméhez, de az Indiana Pacers az utolsó negyedben felülmúlta az ellenfelét. Az első félidő után döntetlenre állt a két csapat, majd a harmadik felvonásban a Wizards 2 pontos előnyre tett szert. A negyedik játékrész legelején Jordan Crawford triplájával, már 5 egységgel vezetett a Washington, majd következett egy 10-0-s Pacers roham. Az Indiana a mérkőzés végéig megőrizte az előnyét, így 89-85-re megnyerte a mérkőzést. A fővárosi együttes továbbra is nyeretlen a bajnokságban.

NBA
"" Indiana Pacers 23 26 21 19 89
"" Washington Wizards 22 27 23 13 85
Paul George 20 pont, 7 lepattanó, 3 assziszt
A.J. Price 12 pont, 3 lepattanó, 14 assziszt

""

A játéknap meglepetését a Charlotte Bobcats okozta. Michael Jordan csapata fantasztikus játékkal verte meg a Dallas Maverickset, pedig az első félidő után még a vendégeknek állt a zászló. A Mavs az első két negyed után 11 ponttal vezetett, majd a Bobcats a harmadik és a negyedik játékrészben ledolgozta a hátrányát és kiharcolta a hosszabbítást. A ráadásban a Charlotte jobb teljesítményt nyújtott, mint a Dallas, így 101-97-re győzedelmeskedett a Time Warner Cable Arena-ban. A Bobcats sorozatban 16 mérkőzést veszített el a Mavericks ellen, ez a pocsék sorozat az újonc, Michael Kidd-Gilchrist-nek (25 pont, 12 lepattanó) köszönhetően megszakadt.

NBA
"" Charlotte Bobcats 24 20 24 23 10 101
"" Dallas Mavericks 21 34 18 18 6 97
Kemba Walker 26 pont, 6 lepattanó, 7 assziszt, 8 labdaszerzés
Vince Carter 19 pont, 5 lepattanó, 2 assziszt, 3 labdaszerzés, 1 blokk

A Chicago Bulls szakította meg a Minnesota Timberwolves három mérkőzéses győzelmi sorozatát. Az első két negyed után még 1 ponttal a T-Wolves vezetett, majd a második félidőben a Bulls a maga javára fordította az eredményt. A harmadik felvonást 5, míg a negyediket 3 ponttal nyerték meg Nate Robinsonék, így 87-80-ra nyertek a United Centerben. A Chicago sorozatban a 15. hazai mérkőzésén tartotta az ellenfelét 100 pont alatt. Érdekesség, hogy a Bulls vezetőedzője, Tom Thibodeau első NBA idényében (1989/1990) a Timberwolves-nál dolgozott, mint másodedző.

NBA
"" Chicago Bulls 20 20 23 24 87
"" Minnesota Timberwolves 19 22 18 21 80
Joakim Noah 17 pont, 7 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaszerzés, 4 blokk
Andrei Kirilenko 11 pont, 12 lepattanó, 7 assziszt, 2 labdaszerzés, 1 blokk

A Houston Rockets vezetőedzője nélkül szakította meg három mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát. A texasi együttes vezetői szombaton jelentették be, hogy Kevin McHale családi okokra hivatkozva szabadságra ment. A tréner helyét ideiglenesen segédje, Kelvin Sampson vette át. A Rockets 96-82-re verte meg a Detroit Pistons-t, amely továbbra is nyeretlen (0-7) a bajnokságban. Jó hír a Pistons szurkolóinak, hogy ezzel a találkozóval véget ért a csapat hat mérkőzésből álló idegenbeli sorozata.

NBA
"" Houston Rockets 20 27 25 24 96
"" Detroit Pistons 15 26 16 25 82
James Harden 20 pont, 5 lepattanó, 2 assziszt
Brandon Knight 16 pont, 4 lepattanó, 7 assziszt

""

A Boston Celtics idegenben verte meg a Milwaukee Bucks együttesét. A wisconsini alakulat, ha nem is sokkal, de az első három negyedet megnyerte a Celtics ellen, majd a két legenda, Paul Pierce és Kevin Garnett összekapták magukat és győzelemre vezették a Bostont. A massachusettsi együttes végül 96-92-re nyerte meg az összecsapást. Rajon Rondo sorozatban a 30. mérkőzésén ért el legalább 10 asszisztot, ezzel az örökranglistán feljött a harmadik helyre. A csúcsot Magic Johnson tartja 46 találkozóval (1983. április – 1984. február).

NBA
"" Milwaukee Bucks 22 20 26 24 92
"" Boston Celtics 20 19 25 32 96
Monta Ellis 32 pont, 2 lepattanó, 8 assziszt, 2 labdaszerzés
Paul Pierce 25 pont, 8 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Utah Jazz már az első negyedben megalapozta a sikerét a Phoenix Suns ellen. A Salt Lake City-i együttes az első 12 percet 10 ponttal nyerte meg. A második felvonásban a Suns 3 pontot letudott dolgozni a hátrányából. A harmadik játékrészben ismét a Jazz dominált és 9 ponttal nyert. Az utolsó negyedben a Phoenix ismét 3 pontot vert a hazai alakulatra, amely 94-81-re nyerte meg az összecsapást. Az 1985/1986-os idény óta Jamaal Tinlsey (Jazz) lett az ötödik olyan játékos (Rajon Rondo, Anthony Carter, Greg Anthony, Fat Lever), aki nulla pontot dobott, de 14, vagy annál több asszisztot jegyzett egy mérkőzésen.

NBA
"" Utah Jazz 29 21 27 17 94
"" Phoenix Suns 19 24 18 20 81
Al Jefferson 27 pont, 14 lepattanó, 2 assziszt, 1 labdaszerzés, 2 blokk
Luis Scola 21 pont, 11 lepattanó, 1 assziszt, 2 labdaszerzés

""

A San Antonio Spurs egy hihetetlenül szoros mérkőzésen verte meg a Portland Trail Blazers-t, amely a harmadik hazai összecsapásán már másodszor szenvedett vereséget. Az utolsó negyed kezdete előtt, még a Trail Blazers vezetett 79-73-ra, majd a Spurs két perc alatt kiegyenlített, sőt a 3. minutum végén már 87-79 volt a texasi együttes javára. A Spurs az utolsó percig tartotta az 6-8 pontos előnyét, majd hirtelen megtorpant. A Portland 40 másodperccel a mérkőzés vége előtt kiegyenlített, majd a Spurs Manu Ginobili és Stephen Jackson büntetőivel 112-109-re megnyerte a találkozót.

NBA
"" Portland Trail Blazers 26 26 27 30 109
"" San Antonio Spurs 26 17 30 39 112
Nicolas Batum 33 pont, 7 lepattanó, 4 assziszt, 2 labdaszerzés, 1 blokk
Gary Neal 27 pont, 7 lepattanó, 1 assziszt

A Denver Nuggets kétszeri hosszabbításban verte meg a Golden State Warriors együttesét, amely az első negyed után még 11 pontos hátrányban volt. A rendes játékidőben 86-86-ra végzett a két csapat, majd a ráadás első felvonásában sem dőlt el az összecsapás. A Warriors két másodperccel a vége előtt, még vezetett, majd Danilo Gallinari életben tartotta a Nuggetset. A hosszabbítás második játékrészét sokkal jobban bírta erővel a Denver, amely 107-101-re nyerte meg az összecsapást.