NBA: LeBron James és a Miami Heat felért a csúcsra!

""

Az első két percben egyedül LeBron James tudott kosarat dobni. A Miami Heat 2-0-s vezetését a 3. perc legelején Russell Westbrook törte meg. Érdekesség, hogy az Oklahoma City Thunder fiatal irányítója a döntő negyedik mérkőzésén karriercsúcsot jelentő 43 pontot szerzett. A csapatok nem erőltették meg magukat az első négy percben, ugyanis ebben az időben 6-6-ra álltak. Westbrook két büntetőjével az OKC kétpontos előnyre tett szert, de a Miami egy 5-0-s sorozatot produkált, így átvette a vezetést. A vendég együttes Westbrook vezetésével felzárkózott 11-10-re, majd a Miami James pontjaival elhúzott 6 egységgel.

Chris Bosh duplájával az utolsó négy percre hétpontos előnnyel fordulhatott a Heat. A 11. perc legelején a floridai együttes Mike Miller hárompontosával már 28-19-re vezetett. A Thunder a játékrész végére felzárkózott 5 pontra, így félig meddig ”megmentette” az első felvonást. Az OKC-ben Kevin Durant egy percet sem pihent. Az alacsony bedobó 9 pontot jegyzett. Westbrook 8 egységgel fejezte be az első negyedet. A másik oldalon a kisebb lábsérüléssel bajlódó James játszotta végig a 12 percet, ezalatt 7 pontot dobott.

A második negyed legelején Westbrook vezetésével a Thunder feljött 31-29-re. A vendég csapat az első két percben remekül tartotta magát, majd a Heat Wade révén hatpontos előnyre tett szert. A 6. percben James duplájával már 43-34-ra vezetett a Heat. Harden még ebben percben két büntetőt értékesített, majd a Miami egy 10-0-s sorozatot produkált (17 egységgel vezetett a Heat), amelyet az OKC vezetőedzője, Scott Brooks  tört meg egy időkéréssel. A rövid szünet után sem változott a játék képe, a hazaiak remekül játszottak, míg a Thunder képtelen volt változtatni.

""Az utolsó három percet 9-4-re nyerte meg a Thunder, ennek ellenére a Heat 59-49-ről várhatta a második félidőt. Az első két negyed alapján a Miami legjobbja James volt. Az alacsony bedobó 15 pontot dobott. James mellett még a négy triplát dobó Miller (12 pont) és a remekül védekező Bosh (10 pont) is kiemelkedő teljesítményt nyújtott az első félidőben. Az Oklahoma Cityben Durant 14, míg Westbrook 13 pontig jutott.

Az OKC a harmadik felvonás legelején mindent megtett azért, hogy közelebb férkőzzön a hazai csapathoz, de a Heat fejben nagyon erős volt. A Miami szinte mindegyik Thunder pontra válaszolni tudott. Az 5. perc legelején Westbrook büntetőjével a Thunder 9 pontra megközelítette a Miamit. Az irányító pontja után az OKC mély gödörbe került, ugyanis az 5. perctől kezdve egészen a 9. minutumig egyetlen egy pontot sem dobott. Ez idő alatt a Heat 16 pontot szórt.

Thunder pont nélküli sorozatát Durant szakította meg, de a Miami ekkor már 88-65-re vezetett. A harmadik felvonást végül 36-22-re nyerte meg a Heat, így az utolsó negyedet 24 pontos előnnyel várta. A bíróknak (Dan Crawford, Monty McCutchen, Derrick Stafford) több meglepő ítélete is volt, ezekkel rendre a Thundert sújtották (James belement Fisher-be, de védőfaultot ítéltek), igaz ebben a játékrészben a Miami állva hagyta az OKC-t.

A Miami már a harmadik negyedben eldöntötte a mérkőzést. A Thunder az utolsó felvonásban a Heat sorcseréje miatt kilenc pontot letudott dolgozni a hátrányából, de a várakozásoknak megfelelően a döntő ötödik és egyben utolsó mérkőzését a Miami Heat nyerte meg (121-106). A floridai együttes összesítésben 4-1-re győzedelmeskedett az Oklahoma City Thunder elleni fináléban, így fennállása második (2006, 2012) bajnoki címét ünnepelhette.

""

A győztes csapatban LeBron James tripla duplát (26 pont, 11 lepattanó, 13 assziszt) ért el. Érdekesség, hogy a liga történelmében ő az ötödik olyan játékos, aki a finálét eldöntő mérkőzésen tripla duplát jegyzett. A Heat-ben Chris Bosh (24 pont), Mike Miller (23 pont, 8/7-es hárompontos mutató) és Dwyane Wade (20 pont) is pazar teljesítményt nyújtott. Az Oklahoma City Thunder legjobbja Kevin Durant volt. A pontkirály 43 perc alatt 32 pontot és 11 lepattanót jegyzett. Russell Westbrook és James Harden 19-19 pontig jutott.

A Larry O’Brien Championship Trophy-t az NBA biztosa, David Stern adta át a Miami Heat tulajdonosának, Micky Arisonnak, majd James és a többiek is megfoghatták a bajnoknak járó trófeát. A Bill Russell Finals MVP-díjat természetesen LeBron James kapta meg. A huszonhét esztendős alacsony bedobó a Boston Celtics legendájától, Bill Russell-től vehette át a díjat. Összességében a Miami Heat megérdemelten nyerte meg a 2011/2012-es szezont.