Amerikai sportok

NBA: Larry Bird elhagyja az Indiana Pacerst

A némileg meglepő hírt Herb Simon tulajdonos és Bird jelentette be szerdán, egy nappal az idei amatőr játékosbörze, a draft előtt.

""

A ligában minden idők egyik legjobb játékosaként tisztelt Bird 1997 és 2000 között vezetőedzőként dolgozott a Pacersnél, majd 2003-tól lett a vezetőség tagja, 2008-tól pedig elnökként tevékenykedett, és a csapattal kapcsolatos összes fontos döntést ő hozta meg.

Lépése azért meglepő, mert sikeres munkát végzett, az együttes folyamatosan javult, a nagyon fiatal játékosokból álló gárda idén a rájátszás második körben kapott csak ki 4-2-re a későbbi bajnok Miami Heattől. Birdöt idén az év sportvezetőjének választották meg az NBA-ben.

Az 55 éves legendás kosaras játékosként három bajnokságot nyert a Boston Celticsszel, háromszor volt a liga legértékesebb játékosa, és tagja volt az 1992-es olimpián parádézó amerikai Dream Teamnek is.