NBA: Kínos Lakers-kudarc, hatalmas Boston-égés

A Los Angeles Lakers a Washington Wizards vendége volt a játéknapon. A kaliforniai alakulat remekül kezdte a találkozót, ugyanis az első két negyedet megnyerte. A Lakers 24 perc alatt 15 pontos előnyre tett szert. A harmadik harmad 7. percében Derek Fisher két büntetőjével már 21 ponttal vezetett a Los Angeles. A büntetők után 7 perc alatt csak 7 pontot tudott dobni a Lakers, míg a Washington 25 pontot szórt. Az utolsó játékrészben a Wizards 7 egységgel dobott többet mint ellenfele, így 106-101-re megnyerte a találkozót. A győztes csapatban hatan is 10 pont fölött teljesítettek. Közülük is kiemelkedett Trevor Booker, aki 18 pontot és 17 lepattanót jegyzett. A másik oldalon Kobe Byant 30 pontot dobott, míg Pau Gasol 19 pontot és 15 lepattanót szerzett.

A Los Angeles Clippers is idegenben szenvedett vereséget. A ”kisebbik” városi alakulat a New Jersey Nets otthonába látogatott el a tegnapi játéknapon. A hazai együttes remekül kezdte az összecsapást, ugyanis az első két negyedben 12 pontos előnyre tett szert. A harmadik felvonásban a Clippers 3 egységet ledolgozott a hátrányából. Az utolsó játékrészben Blake Griffinék közel kerültek a mérkőzés megnyeréséhez, ugyanis 8 másodperccel a találkozó vége előtt Chris Paul két büntetőjével a Clippers 100-98-ra vezetett. Az utolsó másodpercben a korábbi Lakers játékos, Jordan Farmar triplájával a Nets megnyerte a találkozót. A New Jersey legjobbja Deron Williams volt, aki dupla duplát (21 pont, 10 lepattanó) ért el a mérkőzésen. A Clippers legeredményesebb játékosa Blake Griffin volt. Az erőcsatár 28 pontot és 17 lepattanót szerzett.

A Boston Celtics komoly pofonba szaladt bele. A massachusettsi alakulat a Philadelphia 76ers vendége volt. A Philadelphia mindegyik negyedet megnyerte. Az első játékrészt 16, a másodikat 6, a harmadikat és a negyediket 5-5 ponttal nyerték meg Doug Collins tanítványai. A győztes csapat legjobbja Evan Turner volt. A dobóhátvéd 37 perc alatt 26 pontot szorgoskodott össze. A másik oldalon a 16 pontos Paul Pierce vitte a prímet. Érdekesség, hogy a Bostonnak egy öt mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozata szakadt meg.

A Chicago Bulls viszont folytatja menetelését. Az illinois-i alakulat következő áldozata a Milwaukee Bucks volt. Az első két negyedet, ha nem is magabiztosan, de megnyerte a Bulls.  Két játékrész alatt 5 pontos előnyre tett szert a vendég együttes. A harmadik felvonásban a Bucks ledolgozta hátrányát, így az utolsó játékrészre döntetlennel fordultak a csapatok. A győztes kosarat az utolsó másodpercben Derrick Rose dobta. Az irányító duplájával a Bulls 106-104-re diadalmaskodott. Az előző szezon legértékesebb játékosának megválasztott Rose 30 ponttal és 11 asszisztal csapata legjobbja volt. A Milwaukee-ban Ersan Ilyasova is dupla duplát (32 pont, 10 lepattanó) ért el.

A Miami Heat legyőzte az Atlanta Hawksot. Az első negyedet 3 ponttal a Miami nyerte meg. A második felvonásban a Hawks 5 ponttal bizonyult erősebbnek. Az utolsó két negyedet a Heat nyerte meg. A harmadik játékrészt 2, míg a negyediket 3 ponttal húzták be a hazaiak. Érdekesség, hogy az Atlanta az utolsó másodpercekben, még egy triplával próbálkozhatott, de Jannero Pargo dobása nem volt elég pontos, így a Heat 89-86-ra megnyerte a találkozót. A Miami legeredményesebb játékosa, LeBron James volt, aki 31 pontot és 11 lepattanót szerzett. A vesztes csapatban Josh Smith 23 pontjával volt a legjobb.

Az Oklahoma City Thunder két vállra fektette a Phoenix Suns csapatát. Az első felvonást a Suns 9 ponttal megnyerte. A második játékrészben a Thunder 3 egységet ledolgozott a hátrányából. A harmadik 12 percben a hazai együttes 2 ponttal bizonyult erősebbnek. Az utolsó negyedben az Oklahoma City 15 pontot vert ellenfelére, így 115-104-re megnyerte az összecsapást. A hazai csapatból kiemelhetjük Russell Westbrookot (31 pont, 10 assziszt), Kevin Durantet és James Hardent 30-30 pont, illetve Serge Ibakát (18 pont, 20 lepattanó). A vesztes alakulatban hárman is dupla duplát értek el: Marcin Gortat (28 pont/11 lepattanó), Jared Dudley (17/11) és Steve Nash (12 pont, 13 assziszt).

A San Antonio Spurs legyőzte a New York Knicks együttesét. A texasi alakulat az első három negyedben esélyt sem adott ellenfelének. Az első felvonást 5, a másodikat 12, míg a harmadikat 3 ponttal nyerte meg a Spurs. Az utolsó 12 percben a New York 7 egységet ledolgozott a hátrányából, de a mérkőzést így is elveszítette. A győztes csapat legjobbja Tony Parker volt. A francia irányító 32 pontot dobott. A másik oldalon Carmelo Anthony volt a legeredményesebb. Az alacsony bedobó 27 pontot szórt.

Philadelphia 76ers – Boston Celtics 103-71
Washington Wizards – Los Angeles Lakers 106-101
Toronto Raptors – Houston Rockets 116-98
Charlotte Bobcats – Utah Jazz 93-99
Miami Heat – Atlanta Hawks 89-86
Milwaukee Bucks – Chicago Bulls 104-106
Minnesota Timberwolves – Portland Trail Blazers 106-94
New Jersey Nets – Los Angeles Clippers 101-100