NBA

NBA: James parádé, Heat győzelem, Knicks bukta

""

A Miami Heat az NBA tegnapi játéknapján a Philadelphia 76erst látta vendégül. Az első negyedet 2 ponttal a hazai csapat nyerte meg, majd a másodikban a 76ers 5 egységgel dobott többet ellenfelénél. A harmadik 12 percben a Miami 9 pontot vert ellenfelére. A negyedik felvonásban 23-23-ra végzett a két alakulat, így a hazai együttes 99-93-ra nyert. A győztes csapat legjobbja LeBron James volt, aki 38 perc alatt 41 pontot dobott. A vendégeknél a 26 pontos Evan Turner vitte a prímet. A Miami Heat a harmadik olyan csapat, amely biztosan ott lesz a rájátszásban. A kaliforniai alakulat a Chicago Bulls-t és az Oklahoma City Thundert követte a playoff-ba.

A Los Angeles Lakers, még nem biztosította a helyét, de keményen harcol érte. Mike Brown játékosai a New Jersey Netset fektették két vállra a minap. A Lakers az első két negyedben 13 pontos előnyt épített ki magának. Az utolsó két játékrészt 9 egységgel nyerte meg a Nets, de a mérkőzést 91-87-re elveszítette. A Los Angelesből kiemelhetjük Kobe Bryantet (24 pont), Pau Gasolt (22 pont, 12 pont) és Ramon Sessionst (19 pont, 11 assziszt). A New Jerseyben Kris Humphries vitte a prímet. Az erőcsatár 18 pontot és 15 lepattanót jegyzett.

A San Antonio Spurs folytatja győzelmi sorozatát. A texasi alakulat a Cleveland Cavaliers otthonában nyert meglepően könnyedén. Gregg Popovich játékosai mindegyik negyedet megnyerték. Az első játékrészt 14, a másodikat 5, a harmadikat és a negyediket, pedig 8-8 ponttal húzták be. A Spurs egymás után nyolcadik sikerét aratta és őrzi második helyét a Nyugati főcsoportban. A San Antonióban Patrick Mills 20, míg Tony Parker és Daniel Green 19-19 pontig jutott. A hazai csapat legjobbja a 15 pontos Antawn Jamison volt.

A New York Knicks az Indiana Pacers otthonában szenvedett vereséget. A manhattani alakulat jól kezdte az összecsapást, ugyanis az első negyedbeli döntetlen után (31-31) a következő két felvonást 15 ponttal megnyerte. Az utolsó játékrészben a Pacers 23 pontot vert ellenfelére, így 112-104-re megnyerte a találkozót. Az Indiana legeredményesebb játékosa a 27 pontos Danny Granger volt. A vendégeknél Carmelo Anthony volt az ”ász”. Az alacsony bedobó 39 pontot és 10 lepattanót szerzett.

A Detroit Pistons legyőzte az Orlando Magicet. Az első két játékrészben a michigani alakulat 3 pontos előnyre tett szert. A harmadik 12 percben a vendég együttes ledolgozta a hátrányát, így az utolsó felvonásra döntetlennel fordultak a csapatok. A negyedik negyedben a Detroit 7 pontot vert ellenfelére, így 102-95-re megnyerte az összecsapást. A győztes alakulatban hatan is 10 pont fölött zártak, közülük is kiemelkedik Greg Monroe. A center 34 perc alatt 22 pontot és 11 lepattanót jegyzett. A vesztes csapatban Glen Davis is dupla duplával (31 pont, 10 lepattanó) zárt. A Magic-ben hátsérülés miatt nem lépett pályára Dwight Howard.

Cleveland Cavaliers – San Antonio Spurs 90-125
Indiana Pacers – New York Knicks 112-104
Toronto Raptors – Charlotte Bobcats 92-87
Detroit Pistons – Orlando Magic 102-95
Miami Heat – Philadelphia 76ers 99-93
Memphis Grizzlies – Golden State Warriors 98-94
Sacramento Kings – Phoenix Suns 100-109
Los Angeles Lakers – New Jersey Nets 91-87