""

Az Indiana Pacers a Memphis Grizzlies vendége volt az előző játéknapon. A hazaiak az első negyedben 1 ponttal erősebbnek bizonyultak. A második játékrészben a Pacers 5 egységet vert a Grizzlies-re. Az utolsó két negyedet Rudy Gayék nyerték meg, de a mérkőzés a Pacers 82-81-es sikerével ért véget. Érdekesség, hogy az utolsó másodpercben George Hill két büntetőt dobhatott. A vendégek sztárja az elsőt kihagyta, ekkor döntetlenre állt a két csapat. A másodikat viszont bedobta, így a Pacers behúzta a találkozót.

Paul George 12 pont, 10 lepattanó, 9 assziszt, 1 labdaszerzés

A Seattle-be költöző Sacramento Kings a New Orleans Hornets-hez látogatott el. Az első játékrészben a Hornets 12 pontos előnyre tett szert. A második felvonásban a hazaiak 13 egységgel növelni tudták az előnyüket, viszont elveszítették Anthony Davis-t, akinek kificamodott a bal bokája. A második félidőben a Kings 16 pontot letudott dolgozni a hátrányából, de ez kevés volt a győzelemhez. A New Orleans 114-105-re győzedelmeskedett a kaliforniai alakulat ellen. Érdekesség, hogy a Hornets 23-án a San Antonio Spurs vendége lesz majd.

DeMarcus Cousins 29 pont, 13 lepattanó, 3 assziszt

A Houston Rockets a várakozásoknak megfelelően megtörte a hét mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatát. A texasi csapat a Charlotte Bobcats otthonába látogatott el. Az első játékrészben a Bobcats 8 ponttal erősebbnek bizonyult a vendégeknél. A második felvonásban a hazaiak 3 egységgel növelni tudták az előnyüket. Az utolsó két negyedben a Rockets magára talált és megfordította az eredményt. A houstoni csapat 100-94-re győzedelmeskedett a Bobcats otthonában. Michael Jordan csapata a 22 hazai mérkőzéséből csak ötöt tudott megnyerni! Érdekesség, hogy a Bobcats sorozatban a 15. hazai mérkőzését bukta el, ez a harmadik leghosszabb ilyen sorozat az NBA-ben.

James Harden 29 pont, 7 lepattanó, 7 assziszt, 2 labdaszerzés

Az Atlanta Hawks a Minnesota Timberwolvesszal játszott hazai pályán. A vendégeknél Kevin Love mellett Nikola Pekovic is hiányzott combhúzódás miatt, ennek ellenére parádésan kezdte a találkozót a T-Wolves, ugyanis az első negyedet 13 ponttal megnyerte. A második 12 percben a Minnesota 1 egységgel növelni tudta az előnyét. A hazaiak a harmadik felvonásban 7 egységgel közelebb férkőztek a vendégekhez. Mivel a georgiai alakulat az utolsó negyedben 15 pontot vert a Timberwolves-ra, így 104-96-ra győzte le a minneapolisi együttest.

""

A játéknap egyik rangadóján a New York Knicks a Brooklyn Netset látta vendégül. Az első félidőben a Nets uralta a játékot, nem mellesleg 6 pontos előnyre tett szert. A nagyszünet utáni első játékrészben a Knicks 9 egységet vert a vendégekre, azaz előnnyel fordulhatott az utolsó 12 percre. A Brooklynnak azonban jobb volt a hajrája, így 88-85-re megnyerte a New Yorki derbit. Érdekesség, hogy a két csapat az alapszakaszban már nem játszik egymás ellen, ugyanis ez volt a párharcuk (mérleg: 2-2) utolsó felvonása.

Joe Johnson 25 pont, 3 lepattanó, 5 assziszt, 1 labdaszerzés

Már csak az Oklahoma City Thunder mondhatja el azt magáról, hogy kevesebb, mint 10 veresége van a szezonban. Az OKC mellett az előző játéknapig a Los Angeles Clippers-nek is csak kilenc veresége volt, de a kaliforniai alakulat kikapott a Golden State Warriors otthonában. Az első negyedben 33-33-ra végeztek a csapatok. A második 12 percben a Warriors 1 ponttal dobott többet az ellenfelénél. A harmadik játékrészben a Clippers 8 egységgel erősebbnek bizonyult. Az utolsó felvonásban a Golden State elkapta a fonalat és 106-99-re legyőzte a Las Angelesi alakulatot, amely sorozatban négy megnyert mérkőzés után kapott ki ismét.

Blake Griffin 26 pont, 13 lepattanó, 8 assziszt, 3 labdaszerzés, 2 blokk

A San Antonio Spurs egymás után az ötödik összecsapását nyerte meg. A texasi együttes a 82. játéknapon a Philadelphia 76ers otthonába látogatott el. A Spurs az első félidőben 14 pontos előnyt épített fel magának. A harmadik felvonásban a pennsylvaniai alakulat 7 egységgel közelebb férkőzött a vendégekhez. A 76ers 2 ponttal ugyan megnyerte a negyedik játékrészt, de a találkozó a San Antonio 90-85-ös sikerét hozta. Érdekesség, hogy a Spurs az előző 10 idegenbeli mérkőzésén 98.0 pontot átlagolt.

Tim Duncan 24 pont, 17 lepattanó, 5 assziszt, 2 labdaszerzés, 1 blokk

A Los Angeles Lakers az előző 11 mérkőzéséből 9-et elveszített, nem mellesleg Mike D’Antoni továbbra sem kedveli Pau Gasolt (15 pont, 12 lepattanó), aki a Chicago Bulls elleni rangadón csak csere volt. Nos, a Bulls remekül kezdte a találkozót, ugyanis az első 12 percben 7 pontos előnyre tett szert. A második felvonásban 20-20-ra végeztek a csapatok. A nagyszünet utáni első játékrészben a Lakers egalizálta az eredményt. A Bulls 75-75-ös állásnál egy 18-4-es sorozatot produkált, amellyel eldöntötte az összecsapást. A hazaiak 95-83-ra verték meg a Lakerst, amely a Nyugati Főcsoport 12. helyén található.

Steve Nash 18 pont, 4 lepattanó, 6 assziszt

A Washington Wizards is legyőzte idegenben a Portland Trail Blazerst. Az első játékrészben a fővárosi alakulat 3 pontot vert a hazaiakra. A Trail Blazers a második felvonás után 1 egységgel vezetett. A harmadik 12 percben a Wizards 6 ponttal dobott többet, mint az ellenfele. A negyedik negyed kiélezett küzdelmet hozott. Hét másodperccel a rendes játékidő vége előtt a Portland Wesley Matthews triplájával kiegyenlített, de a Wizards az utolsó pillanatokban Jordan Crawford hárompontosával megnyerte a találkozót. A Trail Blazers sorozatban a hatodik mérkőzését veszítette el.