""

A Toronto Raptors sem tudta megállítani a Boston Celticset, amely Rajon Rondo súlyos térdsérülése óta elképesztő teljesítményt nyújt. Az első negyedben a Raptors 3 pontot vert a vendégekre. A második 12 percben a Celtics 5 egységgel átvette a vezetést. A második félidőt parádésan kezdte a hazai együttes, ugyanis Rudy Gay-ék a harmadik felvonásban 15 pontot vertek a rekordbajnokra. A Kevin Garnett vezette Celtics az utolsó játékrészben megfordította az eredményt és 99-95-re megnyerte a találkozót. A massachusettsi alakulat sorozatban az ötödik mérkőzését nyerte meg.

Kevin Garnett 27 pont, 10 lepattanó

Az Indiana Pacers sorozata sem szakadt meg a Philadelphia 76ers otthonában. Az indianapolisi alakulat a második negyed (19-19) kivételével mindegyik felvonást megnyerte, így meglepően simán, 88-69-re győzedelmeskedett a Wells Fargo Centerben. Az előző öt összecsapását megnyerő Pacers a következő öt mérkőzését hazai pályán játssza és két fontos főcsoport találkozó vár majd rá. Paul George-ék a Brooklyn Nets-cel és a New York Knicksszel is játszanak majd.

Roy Hibbert 18 pont, 14 lepattanó, 1 assziszt, 2 labdaszerzés, 5 blokk

A New York Knicks a Washington Wizards otthonában szenvedett meglepő vereséget. Az első 12 percet 1 egységgel a Knicks nyerte meg. A második felvonásban a hazaiak 4 pontot verte a vendégekre. A nagyszünet utáni első játékrészben a manhattani együttes visszavette a vezetést, igaz az előnye csak 3 egység volt. Az utolsó negyedben a Wizards 13 ponttal dobott többet, mint a Knicks, így 106-96-ra megnyerte a találkozót. Carmelo Anthony-ék egymás után öt megnyert mérkőzés után szenvedtek ismét vereséget. A Wizards az előző két találkozóját megnyerte, így elmozdult a Keleti főcsoport utolsó helyéről.

Carmelo Anthony 31 pont, 9 lepattanó, 3 assziszt

A Los Angeles Clippers nehéz időszakot él át, ugyanis két kulcsjátékos is sérüléssel bajlódik. Chris Paulnak a térdkalácsával, míg Blake Griffinnek a térdinével vannak gondok. A két sztár mellett az Orlando Magic elleni mérkőzésen még Jamal Crawford sem játszott, igaz őt az edzője pihentette. Nos, a tartalékos Clippers nem kezdte túl jól a Magic elleni összecsapást, ugyanis az első félidőben 2 pontos hátrányba került. A kaliforniai együttes a kezdeti nehézségek után magára talált és az utolsó két negyedben megfordította az eredményt. A Clippers végül 86-76-ra nyert a Magic otthonában. Érdekesség, hogy a Los Angelesi alakulat 8-án Miamiba, míg 10-én New Yorkba látogat majd el.

Eric Bledsoe 27 pont, 6 lepattanó, 3 assziszt, 6 labdaszerzés, 3 blokk

A Charlotte Bobcats foglalta el a Keleti Főcsoport utolsó helyét. Az Észak-Karolinai csapat a szerdai játéknapon a Cleveland Cavaliers otthonába látogatott el. A hazaiak parádésan kezdték az összecsapást, ugyanis az első felvonásban 11 pontos előnyre tettek szert. A második játékrészben a Cavs 13 egységgel tovább növelte az előnyét. A nagyszünet utáni első negyedben a Bobcats hátránya 9 ponttal tovább nőtt. Az utolsó 12 percet 6 egységgel megnyerte a Charlotte, de a mérkőzés a Cavaliers 122-95-ös sikerével ért véget. A Bobcats egymás után az ötödik mérkőzését bukta el.

Byron Mullens 15 pont, 7 lepattanó, 3 assziszt, 1 blokk

Az Atlanta Hawks a Memphis Grizzliest látta vendégül az előző játéknapon. Az első játékrészben a georgiai együttes 4 pontot vert a vendégekre. A második 12 percben Josh Smith-ék 6 egységgel tovább növelték a két csapat közti különbséget. A harmadik negyedben a Grizzlies behozhatatlan hátrányra tett szert, ugyanis a Hawks 18 pontos előnyt épített fel magának. Az utolsó felvonásban a vendégek 7 egységgel közelebb férkőztek a hazaiakhoz, de a találkozót a Hawks nyerte meg 103-92-re. A Grizzlies az előző két mérkőzését elveszítette.

""

A Houston Rockets egy nappal a Golden State Warriors kiütése után a Miami Heat otthonába látogatott el. A texasi triplaeső mellett a meglepetés is elmaradt, ugyanis a címvédő megnyerte az összecsapást. Az első félidőben a Heat 7 pontos előnyre tett szert. A harmadik 12 percben a Houston 1 ponttal közelebb férkőzött a vendéglátókhoz. Az utolsó játékrészben 25-25-re végzett a két csapat, így a Heat 114-108-ra nyert. A címvédő sorozatban a harmadik találkozóján sem talált legyőzőre, nem mellesleg a 23 hazai mérkőzéséből 20-at megnyert!

James Harden 36 pont, 12 lepattanó, 7 assziszt, 3 labdaszerzés

A Brooklyn Nets 2006 után ismét nyerni tudott Detroitban, pedig a Pistons remekül kezdte a mérkőzést. Greg Monroe-ék az első negyedben 1, míg a másodikban 5 pontot vertek a vendégekre. A második félidőben viszont a Nets erősebb volt, így 93-90-re győzedelmeskedett a Palace of Auburn Hills-ben. Érdekesség, hogy az utolsó előtti másodpercben Will Bynum-nak volt egy elhibázott triplakísérlete, amely után a lepattanót a Nets szerezte meg. A michigani alakulat 8-án a San Antonio Spurst látja majd vendégül.

Brook Lopez 17 pont, 9 lepattanó, 1 assziszt, 2 blokk

A New Orleans Hornets a Phoenix Suns ellen törte meg a négy mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatát. A hazaiak az első negyedben 1 pontos hátrányba kerültek, majd a második felvonásban 2 egységet vertek a Sunsra. A Hornets a harmadik 12 percben 6 ponttal növelni tudta az előnyét. Mivel a New Orleansi alakulat az utolsó játékrészt is megnyerte 2 egységgel, így 93-84-re győzte le az arizonai együttest. A Suns az előző tíz mérkőzéséből csak négyet tudott megnyerni.

Marcin Gortat 14 pont, 7 lepattanó, 1 assziszt, 1 blokk

A Golden State Warriors nem tudott kilábalni a Houston Rockets elleni vereségből, igaz az Oklahoma City Tunder otthonában ez a feladat egyébként is lehetetlennek tűnt. Nos, az OKC az első negyedben 12 pontos előnyre tett szert. A második játékrészben Kevin Duranték 6 egységgel tovább növelték a két csapat közti különbséget. A nagyszünet utáni első felvonásban a Warriors 7 ponttal közelebb férkőzött a hazaiakhoz. Egy negyednyi alvás után a Thunder felébredt és az utolsó 12 percet 10 ponttal megnyerte. Az Oklahoma City 119-98-ra verte meg a Golden State-et.

David Lee 12 pont, 11 lepattanó, 6 assziszt, 2 labdaszerzés, 1 blokk

A Dallas Mavericks a Portland Trail Blazerst látta vendégül az előző játéknapon. A texasi alakulat számára nem kezdődött túlságosan jól a találkozó, ugyanis az első negyedben a Portland 6 egységgel erősebbnek bizonyult. A Mavericks a második és a harmadik felvonást is 2-2 ponttal nyerte meg. Az utolsó 12 percben a Dallas hatalmas hajrával megfordította az eredményt és 105-99-re megnyerte az összecsapást. A Mavericks vezetőedzőjének, Rick Carlislenek ez volt az 500. győzelme az NBA-ben.

LaMarcus Aldridge 27 pont, 10 lepattanó, 2 assziszt

A San Antonio Spurs megfékezhetetlen. A texasi együttes szerdán a Minnesota Timberwolves otthonában tudott nyerni. A Spurs a nyolc triplát dobó Danny Green irányításával 104-94-re nyert a Target Centerben, így egymás után már a 11. összecsapásán sem talált legyőzőre. Érdekesség, hogy a szezonban ez volt a San Antonio 17. idegenbeli sikere, ennél több győzelmet egyik csapat sem jegyzett az otthonán kívül. A Spurs számára egy nehéz időszak jön, ugyanis a következő öt mérkőzését idegenben játssza, nem mellesleg Brooklynba és Chicagóba is ellátogat majd.

Tony Parker 31 pont, 5 lepattanó, 8 assziszt, 2 labdaszerzés

A Milwaukee Bucks a Utah Jazz otthonába látogatott el. A wisconsini együttes remekül kezdte a találkozót, ugyanis az első negyedet 6 egységgel megnyerte. A jó kezdés után megtorpant a Bucks, amely a következő két játékrészt 21 egységgel veszítette el. Az utolsó felvonásban a vendégek 1 pontot letudtak dolgozni a hátrányukból, de a mérkőzés a Jazz 100-86-os sikerével ért véget. Érdekesség, hogy a Bucks utoljára 2001 októberében tudott nyerni a Salt Lake-i városban.