NBA: Duranték felmorzsolták a Miamit

""

A Miami Heat remekül kezdte az Oklahoma City Thunder elleni mérkőzést. A floridai együttes egy 10-2-es sorozattal nyitotta a találkozót. A Thunder Kevin Durant vezetésével a 5. perc legelején felzárkózott 10-8-ra, majd a Heat ismét egy remek sorozatot produkált. Az 7. perc legelején a Miami 7 ponttal vezetett, majd Mario Chalmers triplája után már 10 pont volt a különbség a két csapat között. A 9. minutum legvégén Chris Bosh duplájával 11 pontra duzzadt a floridai együttes előnye. A negyed végégig a két csapat között beállt a 7-9 pontos különbség. Az első felvonást a Miami Heat nyerte meg 29-22-re.

A második negyed legelején a LeBron James vezette Heat már 13 egységgel vezetett. Az Oklahoma City pár pontot letudott dolgozni a hátrányából, de a hazai együttes képtelen volt felzárkózni a Miamira, amely a várakozásoknak megfelelően nagyszerűen támadott. Mivel a második játékrészben 25-25-re végeztek a csapatok, így megmaradt a Miami 7 pontos előnye. A nagyszünetben Scott Brooks-nak valamit ki kellett találnia Jamesék ellen, mert a Thunder számára mentálisan nem tett volna jót, ha rögtön az első mérkőzésen elveszíti a pályaelőnyét.

A hazai együttes Durant triplájával kezdte a harmadik felvonást. Érezhető volt, hogy az Oklahoma City az első félidőhöz képest sokkal agresszívabban védekezett, amellyel a Miami nem tudott mit kezdeni. A 4. perc legelején Thabo Sefolosha két büntetőjével a Thunder egy pontra felzárkózott. Egy perccel később Sefolosha duplájával már 60-60 volt az állás. A Heat egy kicsit magára talált és 4 pontos előnyre tett szert. Tizenhat másodperccel a negyed vége előtt a Thunder kiegyenlített, sőt Russell Westbrook faulttal együtt szerzett kosarat. Mivel az irányító bedobta a büntetőt, így a hazai csapat a mérkőzésen először előnybe került.

Az utolsó negyedet egy pontos előnnyel kezdte a Thunder, amely a második perc legvégén már 5 egységgel vezetett. A Miami Bosh és Dwyane Wade büntetőivel 3 pontra felzárkózott, de a hazai együttes lendületben volt. Az utolsó öt percre a Thunder 8 pontos előnnyel fordulhatott. A Miami mindent megtett az egyenlítésért, de a második félidőben remekül játszó OKC 105-94-re megnyerte a döntő első összecsapását.

A győztes csapatban Durant 46 percet töltött a pályán, ezalatt 36 pontot (8 lepattanó, 4 assziszt) jegyzett. Az alacsony bedobó mellett, még Westbrook is nagyszerű teljesítményt nyújtott. Az irányító 42 perc alatt 27 pontig és 11 asszisztig jutott. A Heat-ben természetesen James volt a legeredményesebb. Az alapszakasz MVP-je 30 pontot dobott a találkozón. A második mérkőzést június 14-én rendezik meg Oklahoma Cityben.