NBA: Dráma Chicagóban és Houstonban – videó

""

A Chicago Bulls csak szenvedett a Toronto Raptors ellen. Az első negyedet 10 ponttal a kanadai alakulat nyerte meg. A második és a harmadik felvonásban a Chicago 8 pontot ledolgozott a hátrányából, így az utolsó felvonásra a Raptors előnye 2 pontra olvadt. A Bulls 32 másodperccel a mérkőzés vége előtt két büntetőhöz jutott. C.J. Watson, azonban a kettőből csak egy büntetőt dobott be, így alakult ki a 94-94-es eredmény és következhetett a hosszabbítás. A ráadás utolsó másodpercéig vezetett a Toronto, majd következett Luol Deng duplája, amivel megnyerte a találkozót a Bulls. A győztes csapatból kiemelhetjük Carlos Boozert (24 pont, 10 lepattanó), Luol Denget (23 pont, 10 lepattanó) és C.J. Watsont (23 pont). A vesztes csapat legjobbjai James Johnson és Jose Calderon voltak, akik 20-20 pontot dobtak.

A Chicago Bulls-hoz hasonlóan a Dallas Mavericks is hosszabbításban tudott nyerni. A címvédő texasi rangadót nyert meg, ugyanis a Houston Rockets otthonában tudott diadalmaskodni. Az első negyedet 4 ponttal a Houston nyerte meg, majd a második felvonásban a Dallas 6 pontot vert ellenfelére. A harmadik játékrészben a Rockets kiegyenlített. Az utolsó negyedben 19-19-re végzett egymással a két csapat. Érdekesség, hogy 3 másodperccel a mérkőzés vége előtt egyenlített ki (Chandler Parsons duplája) a Houston. A hosszabbításban a Mavas ellenfele fölé nőtt, így 101-99-re megnyerte a találkozót.

A Los Angeles Clippers megszakította három mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát. A kaliforniai alakulat a Memphis Grizzliest látta vendégül. Az első negyedet nagyon megnyerte a Clippers, ugyanis az első 12 percet 16 ponttal nyerte meg. A második felvonásban a Grizzlies 2 egységet ledolgozott a hátrányából. A második játékrészben a Clippers 6 pontot vert ellenfelére. Az utolsó negyedben a Memphis 4 egységgel közelebb került a Los Angeleshez, de a Clippers 101-85-re megnyerte a találkozót. A hazai együttesben Blake Griffin (20 pont, 10 lepattanó) és Chris Paul (19 pont, 13 assziszt) is remek teljesítményt nyújtott. A Memphisben Zach Randolph 14 ponttal lett a legeredményesebb.

A San Antonio Spurs egymás után harmadik mérkőzését nyerte meg. A texasi alakulat a New Orleans Hornets otthonába látogatott el. Az első játékrészt 1 ponttal a Spurs nyerte meg, majd a második 12 percben a New Orleans 2 pontot vert ellenfelére. A harmadik és a negyedik negyedet 2-2 egységgel nyerte meg a Spurs, így 89-86-ra diadalmaskodott a Rockets otthonában. A San Antonio legjobbja a 23 pontos DeJuan Blair volt. A Hornets-ben Jarrett Jack vitte a prímet. Az irányító 27 pontot dobott.

A New York Knicks kijavította a Toronto Raptors elleni bukását. A manhattani alakulat mindegyik negyedet megnyerte a Detroit Pistons ellen. Az elsőt 4, a másodikat 8, a harmadikat 3, míg az utolsót 7 egységgel húzta be a Knicks, amely 101-79-re győzedelmeskedett a Madison Square Gardenben. A győztes csapat legjobbja Tyson Chandler volt. A center 15 pontot és 17 lepattanót szorgoskodott össze. A Pistons-ból kiemelhetjük Ben Gordont, aki 20 pontot dobott.

Los Angeles Clippers – Memphis Grizzlies 101-85
Washington Wizards – Atlanta Hawks 92-95
New Jersey Nets – Charlotte Bobcats 102-89
New York Knicks – Detroit Pistons 101-79
New Orleans Hornets – San Antonio Spurs 86-89
Chicago Bulls – Toronto Raptors 102-101 – hosszabbításban
Houston Rockets – Dallas Mavericks 99-101 – hosszabbításban
Milwaukee Bucks – Indiana Pacers 104-125