NBA: Bombameglepetés, egy esélyessel kevesebb Keleten

Az Orlando Magic idén sem lesz bajnok, ugyanis az Atlanta Hawks elleni párharc hatodik mérkőzésén a Georgia-i csapat legyőzte Dwight Howardékat, így 4-2-es összesítéssel kiestek a rájátszásból. Az összecsapás első három negyedét az Atlanta Hawks nyerte meg. Az elsőt 5, a másodikat és a harmadikat, pedig 1-1 ponttal húzta be a hazai csapat. Az utolsó 12 percet az Orlando nyerte meg 4 ponttal, de ez is kevés volt a győzelemhez, így a 2008-as rájátszás után ismét az első fordulóban búcsúzott a floridai alkulat.

Esélyeshez méltóan játszott a Los Angeles Lakers, mely eldöntötte a New Orleans Hornets elleni párharcot. A címvédő végig a kezében tartotta a mérkőzést, ugyanis mind a négy negyedet megnyerte. Az elsőt 2, a másodikat 4, a harmadikat és a negyediket 6-6-ponttal nyerte meg. Érdekesség, hogy az utolsó két játékrész mindannyiszor 29-23-ra végződött. A találkozó legjobbja Andrew Bynum lett, aki 18 pontig és 12 lepattanóig jutott, de megemlíthetjük a 24 pontot dobó Kobe Bryant nevét is.

A Dallas Mavericks a rájátszásban megcsinálta azt, amire az alapszakaszban nem volt képes, idegenben legyőzte a Portland Trail Blazers csapatát. A texasi alkulat számára rosszul kezdődött a találkozó, ugyanis a Portland 27-19-re megnyerte az első negyedet. A k9vetkező két játékrészben, már a Dallas irányított. A másodikat 17, míg a harmadikat 4 ponttal nyerte meg. A záró felvonásban a hazai csapat 6 pontot vert ellenfelére, de ez kevésnek bizonyult.