""

A Boston Celtics az előző mérkőzést bokasérülés miatt kihagyó, Rajon Rondo vezetésével ütötte ki a Toronto Raptors-t. A rekordbajnok 107-89-re verte meg a kanadai együttest, amelynek továbbra sem megy a szezonban. A Raptors 2-7-es mérleggel áll. Ami Rondót illeti. A huszonhat esztendős irányító lett az NBA történelmének ötödik olyan játékosa, aki 20, vagy több asszisztot jegyzett úgy, hogy 4, vagy annál kevesebb mezőnykosarat dobott. Rondo az elmúlt három szezont figyelembe véve hatodik alkalommal ért el 20 asszisztot. Ezen rangsor második helyén Deron Williams áll két ilyen összecsapással. Arról sem szabad megfeledkezni, hogy Rondo közelít Magic Johnson rekordjához. A Celtics sztárja sorozatban 33. mérkőzésén ért el 10, vagy több asszisztot. A ligacsúcs 46 találkozó.

Jose Calderon 10 pont, 2 lepattanó, 9 assziszt, 1 labdaszerzés

Az idegenben pocsék teljesítményt nyújtó Utah Jazz (1-6) az előző játéknapon a nyeretlen Washington Wizards-hoz látogatott el. A fővárosi alakulat az első félidőben 2 pontos előnyre tett szert. A harmadik és a negyedik negyedet, azonban a Jazz nyerte meg, így 83-76-ra győzedelmeskedett a Verizon Centerben. Az NBA történelmében a Wizards a második olyan csapat, amely egymás után a második szezonját kezdte 0-8-as mérleggel. Korábban a Memphis Grizzlies produkált hasonlót (2001/2002, 2002/2003), igaz a franchisenak az volt az első két szezonja a tennessee-i városban. Előtte Vancouverben játszotta a hazai mérkőzéseit.

""

A Memphis Grizzlies játékosállománya azóta gyökeresen megváltozott, nem mellesleg a mostani szezont 8-1-es mérleggel kezdte. A Grizzlies a szombati játéknapon a Charlotte Bobcats otthonában győzedelmeskedett 94-87-re. A franchise 17 éves történelmének legjobb kezdését produkáló Grizzlies az NBA megalakulása óta a negyedik olyan csapat (Boston Celtics kétszer, Los Angeles Lakers, Seattle SuperSonics), amely a szezonnyitó elvesztése óta sorozatban nyolc mérkőzést nyert meg. A hasonló kezdést produkáló csapatok közül eddig csak a SuperSonics (2004/2005) nem tudta megnyerni a bajnoki címet!

Marc Gasol 12 pont, 9 lepattanó, 7 assziszt, 2 blokk

A Cleveland Cavaliers az első félidőben megtudta szorítani a Dallas Maverickset, amely a második és a harmadik negyedben bedarálta az ellenfelét. A texasi együttes 103-95-re nyert a Quicken Loans Arena-ban. A Cavs idén sem lehet büszke a szezonkezdésére (2-7), arról nem is beszélve, hogy védekezésben harmatgyenge teljesítményt nyújt. A 30 csapatos ligában a legrosszabb mutatót tudhatja magáénak az ohiói alakulat, amely átlagban 104.6 pontot enged az ellenfeleinek.

Chris Kaman 15 pont, 8 lepattanó, 1 assziszt, 1 labdaszerzés, 6 blokk

A Milwaukee Bucks megszenvedett a győzelemért a New Orleans Hornets elleni találkozón. Az első negyed után, még 2 ponttal a Hornets vezetett, majd a második felvonásban a Bucks 4 egységet vert a vendégcsapatra. A harmadik játékrészben a New Orleans ledolgozta a hátrányát. Az utolsó 12 percet a Bucks nyerte meg 4 ponttal, így 117-113-ra győzedelmeskedett a BMO Harris Bradley Centerben. A Bucks 6-2-e mérleggel kezdte a szezont, ez a 2001/2002-es idény (9-1) óta a legjobb rajtja a csapatnak.

Anthony Davis 28 pont, 11 lepattanó, 1 assziszt

A San Antonio Spurs 100 pontot kapott a Denver Nuggets-től, ennek ellenére 26 pontos győzelmet könyvelhetett el a mérkőzésen. Érdekesség, hogy a 126 dobott pont a legtöbb az idei szezonban, amit elért a Spurs. A texasi együttes történelmet írt, ugyanis az NBA históriájában most először lépett pályára egy csapat olyan mezben, amelynek elején nem szerepelt felirat! A Spurs szürke mezének elején csak a lógó és a játékos száma szerepelt. A San Antonio számára most három nehéz mérkőzés következik, ugyanis fogadja a Los Angeles Clippers-t, majd ellátogat a Boston Celtics és az Indiana Pacers otthonába.

""

A Los Angeles Clippers hatalmas meglepetésre kiütötte a Chicago Bulls csapatát. A kaliforniai alakulat az első negyedet 3 ponttal nyerte meg, majd a második és a harmadik játékrészben 14 egységet vert a Clippers a Bulls-ra. A hazai csapat semmit sem bízott a véletlenre, ugyanis az utolsó felvonást is behúzta 4 ponttal, így 101-80-ra győzte le az illinoisi együttest. A Clippers kilenc mérkőzés után 7-2-es mérleggel áll, ez a 2005/2006-os szezon óta a legjobb rajtja a csapatnak. A találkozó ásza Blake Griffin volt, de a dupla duplát (26 pont, 10 lepattanó) szerző erőcsatár mellett a szokásoknak megfelelően Jamal Crawford is remekelt (22 pont).

Carlos Boozer 22 pont, 12 lepattanó, 1 labdaszerzés, 1 blokk

Dwyane Wade nélkül is nyerni tudott a Miami Heat a Phoenix Suns otthonában. A harmincesztendős dobóhátvédnek lábsérülés miatt kellett kihagynia ezt a találkozót. Nos, a Heat az első két negyedben nem tudott mit kezdeni a Sunsszal, amely remekül tartotta magát. Az utolsó két játékrészben, azonban a Miami ellenfele fölé nőtt, így 97-88-ra megnyerte a találkozót. A mérkőzésen Chris Bosh 24, míg LeBron James 21 pontig jutott. Érdekeség, hogy a Heat legközelebb a Milwaukee Bucks ellen játszik odahaza.