A Boston Celtics két vállra fektette a New York Knicks csapatát. A z összecsapást a New York kezdte jobban. A vendégek az első két negyedet 5 ponttal nyerték meg. A harmadik játékrészben magára talált a rekordbajnok és megfordította az eredményt. A harmadik 12 percet 13 ponttal nyerték meg Doc Riversék. Az utolsó felvonásban a Knicks 8 egységgel dobott többet mint a hazai csapat, így a rendes játékidőben döntetlenre végzett egymással a két csapat. A hosszabbítást és a mérkőzést négy ponttal a Boston nyerte meg (115-111). A találkozó hőse a Celtics irányítója, Rajon Rondo volt. A fiatal játékos Wilt Chamberlain óta a legjobb tripla duplával zárt egy mérkőzést. Rondo 48 perc alatt 18 pontot, 17 lepattanót és 20 asszisztot jegyzett. A Bostonból kiemelhetjük, még Paul Piercet (34 pont) és Kevin Garnettet (18 pont, 10 lepattanó). A vesztes csapatban Carmelo Anthony (25) és Amare Stoudemire (16 pont, 13 lepattanó) voltak a legjobbak.

A Charlotte Bobcats – New Jersey Nets mérkőzés Deron Williamsről szólt. A huszonhét esztendős irányító a Bobcats ellen 38 perc alatt 57 pontot dobott, amely franchise rekord. Az egykori Utah Jazz sztár Ray Williams és Mike Newlin 52-52 pontos rekordját adta át a múltnak. A tegnapi összecsapást a Nets 104-101-re nyerte meg. A New Jerseyből kiemelhetjük, még Kris Humphries, aki dupla duplával fejezte be a mérkőzést. Az erőcsatár 11 pontot és 13 lepattanót szerzett. A Charlotte is elért, pontosabban megszakított egy rossz csúcsot. A legendás Michael Jordan csapata 22 mérkőzés után tudott ismét 100, vagy annál több pontot szerezni. Ez a sorozat negatív NBA rekord. Utoljára január 14-én a Golden State Warriors elleni mérkőzésen sikerült 100 pont fölé jutni (112), akkor nyert a Bobcats.

A Los Angeles Lakers legyőzte a Miami Heatet. A játéknap csúcsrangadóját remekül kezdte a kaliforniai alakulat. Az első két negyedet 12 ponttal nyerték meg. A harmadik felvonásban a Miami 3 egységet ledolgozott a hátrányából, de az utolsó 12 percben a Lakers 1 ponttal többet dobott, így 93-83-ra megnyerte az összecsapást. A győztes alakulatból kiemelhetjük Kobe Bryantet (33 pont), Andrew Bynumot (16 pont/13 lepattanó), Pau Gasolt (11/10) és Metta World Peacet (17 pont). A Miami legeredményesebb játékosa LeBron James volt. Az alacsony bedobó 43 perc alatt 25 pontot és 13 lepattanót szorgoskodott össze.

A Chicago Bulls idegenben fektette két vállra a Philadelphia 76ers csapatát. Az első negyedben a Chicago 2 pontos előnyre tett szert. A második felvonásban a Philadelphia 8 pontot vert ellenfelére. A második félidőben az illinois-i alakulat egyik felvonást sem engedte ki a kezéből. A harmadikat 6, míg a negyediket 5 ponttal nyerte meg a Bulls. A Chicagóban Derrick Rose 35 pontot, míg Joakim Noah dupla duplát (11 pont, 18 lepattanó) jegyzett. A vesztes alakulatban Elton Brand vitte a prímet. Az erőcsatár 14 pontot és 13 lepattanót szerzett.

A Los Angeles Clippers, ha nehezen is, de legyőzte a Houston Rockets csapatát. Az első játékrészben a Rockets 5 egységgel többet dobott ellenfelénél. A második és a harmadik felvonást 8 ponttal a Clippers nyerte meg. A negyedik negyedben kiegyenlített a Houston. A ráadást és a mérkőzést 2 ponttal a Los Angeles nyerte meg. A győztes csapatban Chris Paul 28 pontot és 10 lepattanót szerzett. Az irányító mellett kiemelhetjük, még Blake Griffint is. Az erőcsatár 14 pontot és 11 lepattanót szerzett. A Rockets legeredményesebb kosárlabdázója, Kevin Martin volt. A dobóhátvéd 25 pontot szórt.

Boston Celtics – New York Knicks 115-111 – hosszabbításban
Los Angeles Lakers – Miami Heat 93-83
Toronto Raptors – Golden State Warriors 83-75
Charlotte Bobcats – New Jersey Nets 101-104
Houston Rockets – Los Angeles Clippers 103-105 –  hosszabbításban
Philadelphia 76ers – Chicago Bulls 91-96
Phoenix Suns – Sacramento Kings 96-88
San Antonio Spurs – Denver Nuggets 94-99