Amerikai sportok

NBA: a Wade parádé főcsoport döntőt ér a Miaminak – videó

""

Az Indiana Pacers azzal a szándékkal fogadta a Miami Heat csapatát, hogy kiharcolja a hetedik összecsapást, azonban a floridai alakulat keresztülhúzta a hazaiak számításait.

Az Indiana remekül kezdte az összecsapást, ugyanis az első negyed felénél már 11 ponttal vezetett. A felvonás végére a hazai együttes 7 pontot tartott meg az előnyéből. A második játékrészben a Miami 2 pontra zárkózott fel. A harmadik 12 percben a Heat felmorzsolta a párharc végére elfáradni látszó Indianát, ezt a negyedet 12 egységgel nyerte meg a vendég csapat.

Érdekesség, hogy a Miamiban sérülés miatt nem játszhatott Chris Bosh, ezen felül Udonis Haslemet és Dexter Pittmant az előző mérkőzésen tanúsított elfogadhatatlan viselkedésük miatt eltiltotta a liga. Visszatérve a mérkőzésre. Az utolsó felvonásban 2 pontot vert ellenfelére a Heat, amely 105-93-ra győzedelmeskedett a Bankers Life Fieldhouseban.

A Miami Heat legjobbja Dwyane Wade volt. A dobóhátvéd 39 perc alatt 41 pontig és 10 lepattanóig jutott. LeBron James 28 ponttal fejezte be a mérkőzést. A másik oldalon a 24 pontos David West volt a legeredményesebb.

A floridai alakulat egymás után második szezonjában jutott be a Keleti Főcsoport döntőjébe. A tavalyi fináléban a Chicago Bullst le is győzte (összesítésben: 4-1). A Heat a Boston Celtics – Philadelphia 76ers párharc győztesével találkozik a döntőben.

NBA Rájátszás, Főcsoport-elődöntő
Keleti Főcsoport
Indiana Pacers (3.)
28-21; 25-30; 16-28; 24-26 93-105
Miami Heat (2.)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-4