""

A San Antonio Spurs némi meglepetésre csak a hosszabbításban tudta legyőzni a Toronto Raptors-t. A rendes játékidőhöz (88-88) hasonlóan a ráadás első felvonásában sem dőlt el a mérkőzés, ugyanis 9-9-re végzett egymással a két csapat. Érdekesség, hogy DeMar DeRozan  (Raptors) szinte a dudaszó pillanatában egyenlített ki. A második öt percet már sokkal jobban bírta erővel a texasi alakulat, így 111-106-ra megnyerte a találkozót. A Spurs 7-1-es idegenbeli mérleget tudhat magáénak, ebben a statisztikai mutatóban ligaelsőnek számít. A győztes csapatban Tony Parker 32, míg Tim Duncan 26 pontig jutott.

Tony Parker 32 pont, 6 lepattanó, 5 assziszt, 1 labdaszerzés

A New York Knicks Pazar játékkal rukkolt elő az NBA előző játéknapján. A manhattani alakulat a Detroit Pistons-t látta vendégül és az első két negyedet egyaránt 32-22-re nyerte meg. A harmadik 12 percben a Pistons 6 egységet ledolgozott a hátrányából, de a Knicks az utolsó felvonásban is villant, így magabiztosan 121-100-ra nyerte meg a találkozót. A New York-i alakulat a sikerével őrzi hazai veretlenségét (5-0), nem mellesleg remek felkészülés volt a hétfői Brooklyn Nets elleni rangadóra.

Brandon Knight 21 pont, 2 l4peattamó, 5 assziszt

A New York Knicks-hez hasonlóan a Brooklyn Nets is győzelemmel melegített a rangadóra, igaz az orosz tulajdonban lévő együttesnek sokkal nehezebb dolga volt. A New York-i alakulat a Portland Trail Blazers csapatát látta vendégül. Az első két negyed után a Portland 4 ponttal vezetett. A harmadik játékrészben a Nets egalizálta az eredményt, majd a negyedik 12 percben bedarálta a Trail Blazers-t. Az utolsó felvonást és a mérkőzést is 13 ponttal nyerte meg a Brooklyn. A Nets a 2002/2003-as idény óta nem kezdett ilyen jól hazai pályán. Deron Williamsék hét mérkőzésből csak egyet veszítettek el.

J.J. Hickson 19 pont, 10 lepattanó, 1 assziszt, 1 blokk

A Philadelphia 76ers és a Phoenix Suns egy szoros mérkőzést játszott egymással. Az első félidő után a 76ers 5 ponttal vezetett, majd a harmadik negyedben 34-34-re végzett egymással a két csapat. A Suns az utolsó 12 percben két pontot ledolgozott a hátrányából, de az összecsapást 104-101-re a Philadelphia nyerte meg. A találkozó legjobbja Jrue Holiday (76ers) volt, aki 33 pontot és 13 asszisztot jegyzett a mérkőzésen. Érdekesség, hogy a huszonkét esztendős irányító Allen Iverson óta az első olyan philadelphiai kosaras, aki 30, vagy több, illetve 13, vagy több assziszttal zárt egy összecsapást.

""

A San Antonio Spurs mellett a Boston Celtics is túlórára kényszerült. A rekordbajnok az Orlando Magic otthonában küzdött meg a győzelemért. A Celtics az első két negyedben 10 pontos előnyt kovácsolt össze, amely a harmadik felvonás végére 2 pontos hátránnyá változott. Mivel a Boston az utolsó játékrészben kiegyenlített, így következhetett a hosszabbítás. A ráadás már az első felvonásban eldőlt, ugyanis a Celtics 6 ponttal többet dobott az ellenfelénél, így megnyerte a találkozót. A Boston irányítóját, Rajon Rondót egy lepattanó választotta el a tripla duplától, ennek ellenére nem lehet elégedetlen, ugyanis egymás után a 37. mérkőzésén is több mint 10 asszisztot jegyzett.

Rajon Rondo 15 pont, 9 lepattanó, 16 assziszt, 2 labdaszerzés

Egymás után a hetedik mérkőzését veszítette el a New Orleans Hornets, amely az NBA előző játéknapján a Denver Nuggets otthonában maradt alul. A Hornets-nek az utolsó negyed kivételével esélye sem volt a Nuggets ellen, amely magabiztosan 102-84-re nyerte meg a találkozót. Érdekesség, hogy a vesztes csapatban bokasérülés miatt nem lépett pályára az idei draft első választottja, Anthony Davis.