""

Tizenhárom év után ismét két győzelemmel kezdte az idényt a New York Knicks, amely a Miami Heat után a Philadelphia 76ers-t is legyőzte. Érdekesség, hogy a Knicks által legyőzött csapatok tavaly szerepeltek a rájátszásban, sőt a Heat a bajnoki döntőt is megnyerte. Visszatérve a vasárnapi összecsapásra. A manhattani alakulat már az első félidőben komoly lépést tett a mérkőzés megnyerése felé, ugyanis az első két negyedben 13 pontos előnyre tett szert. A harmadik felvonásban a 76ers 4 egységet ledolgozott a hátrányából, de az utolsó 12 percben a New York 7 pontot vert rá, így a Knicks 100-84-re nyert a Philadelphia ellen. A győztes csapat az első két mérkőzésén mindig 90 pont fölött teljesített, erre utoljára a 2003/2004-es szezonban volt példa.

Jrue Holiday 27 pont, 2 lepattanó, 7 assziszt, 1 labdaszerzés

A Minnesota Timberwolves egyelőre megérzi Kevin Love (törött kar) és Ricky Rubio (térdsérülés) hiányát, ugyanis a minneapolisi együttes sima vereséget szenvedett a Toronto Raptors otthonában. A kanadai együttesnek ez volt az első győzelme a 2012/2013-as szezonban. A Timberwolves dolgát a sérülések mellett a rengeteg eladott labda is megnehezítette. A vendég együttes 24-szer (ebből 16-ot az első félidőben) adta el a játékszert, amelyből 32 pontot dobott a Raptors. A hazai csapatban Kyle Lowry és DeMar DeRozan is 22-22 pontot jegyzett a találkozón.

""

Az Orlando Magic a Phoenix Suns elleni mérkőzés előtt jelentette be, hogy Hedo Turkoglunek eltörött a karja, amelyet már meg is műtöttek. A török játékosnak legalább négy hetet kell kihagynia. A Magic számára pocsékul kezdődött a Suns elleni hazai összecsapás, ugyanis az arizonai alakulat az első félidőben 10 pontos előnyre tett szert. Az Orlando újonc vezetőedzője, Jacque Vaughn a nagyszünetben felrázta a csapatát, ugyanis a Magic 12 perc alatt 40 pontot dobott és csak 20-at kapott. Az utolsó 12 percet 11 egységgel nyerte meg a hazai alakulat, így a kezdeti nehézségek ellenére meglepően simán, 21 pontos sikert könyvelhetett el a Suns ellen. A Magic a 2009/2010-es szezon után kezdte ismét két győzelemmel az idényt.

NBA
6. játéknap
"" Orlando Magic 26 20 40 29 115
"" Phoenix Suns 33 23 20 18 94
J.J. Redick 24 pont, 1 lepattanó, 6 assziszt, 1 labdaszerzés
Luis Scola 24 pont, 7 lepattanó, 4 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A játéknap talán legnagyobb meglepetését az Atlanta Hawks szolgáltatta, amely az Oklahoma City Thunder otthonában tudott nyerni. A georgiai csapat már az első negyedben megmutatta, hogy győzni jött az OKC otthonába, ugyanis 8 pontos előnyre tett szert. Kevin Duranték a második felvonásra összekapták magukat, így ezt a játékrészt 12 egységgel nyerték meg. A Hawks a harmadik és a negyedik negyedet is megnyerte, így végül 104-95-re győzedelmeskedett a Chesapeake Energy Arena-ban. Érdekesség, hogy a mérkőzésen bemutatkozott Brenda Pantoja, aki az NBA történelmének a harmadik női bírója.