NBA: A Chicago és a Miami is lemosta ellenfelét

A Chicago Bulls a vasárnapi játéknapon a Memphis Grizzliest látta vendégül. Az illinois-i alakulat az egész mérkőzés alatt kézben tartotta az irányítást. Az első negyedet 13, a másodikat is 13, míg a harmadikat 14 egységgel nyerte meg a Bulls. A záró felvonásban 20-20-ra végzett a két csapat, így a Chicago 104-64-re legyőzte a Memphist. A Chicagóból hárman is 15 pont felett teljesítettek: Carlos Boozer 17 pont, 11 lepattanó, Ronnie Brewer 17 és Derrick Rose 16 egységig jutott. A vendégek játékéról mindent elárul, hogy csak két játékos tudott 10 pontot dobni (Josh Davis, Sam Young).

A Miami Heat sem kímélte meg ellenfelét. A floridai alakulat a Michael Jordan tulajdonában lévő  Charlotte Bobcatset látta vendégül. A Heat az első negyedet 18 egységgel nyerte meg. A második felvonásban csökkent a két csapat közti különbség, ezt bizonyítja, hogy Miami ”csak” 10 ponttal nyerte meg a második 12 percet. A Chicago mérkőzéséhez hasonlóan a nagyszünet utáni első játékrész itt is döntetlennel zárult (27-27). Az utolsó 12 percet a Miami 11 ponttal húzta be, így a vége 129-90 lett. A Miami legjobbja Chris Bosh lett. A erőcsatár dupla duplát jegyzett (24 pont, 10 lepattanó) a mérkőzésen. A trióból Dwyane Wade 22, míg LeBron James 16 ponttal fejezte be az összecsapást.

Megszerezte első győzelmét az új szezonban a Minnesota Timberwolves. Kevin Love-ék nem is akármelyik csapatot verték meg, ugyanis a Dallas Mavericks volt az első ”áldozat”. Az első felvonás után, még 25-25-re állt a két csapat. A második játékrészben a Minnesota 9 pontot vert a regnáló NBA bajnokra. A nagyszünet utáni első negyedet a Mavs 4 egységgel megnyerte, de a záró 12 percben a Timberwolves rendezte védekezését, így ezt a felvonást 25-13-ra nyerte meg. A mérkőzés végeredménye 99-82 lett a Timberwolves javára. A hazaiak legjobba a szokásoknak megfelelően Kevin Love volt. Az erőcsatár 25 pontot és 17 lepattanót szerzett a találkozón. A címvédőtől egyedül Dirk Nowitzkit lehet kiemelni. A német klasszis 21 pontot dobott.

A Los Angeles Lakers vereséget szenvedett  a Denver Nuggets otthonában. A hazai alakulat az első két negyedet 11 ponttal nyerte meg. A harmadik játékrészt megnyomta a Lakers, amely 10 pontot ledolgozott hátrányból. Ty Lawson és Al Harrington vezetésével a Denver 8 egységgel megnyerte az utolsó negyedet, így 99-90-re legyőzte a Los Angeles Lakerst, amely továbbra sem nyert még mérkőzést idegenben. A hazaiaknál Lawson (17 pont, 10 assziszt) és Harrington (12 pont, 11 lepattanó) is dupla duplával fejezte be a mérkőzést. A Lakers-ben Andrew Bynum és Pau Gasol is dupla duplát jegyzett. A center 18 pontot és 16 lepattanót, míg a posztjára visszakerülő spanyol klasszis 20 pontot és 11 lepattanót szerzett.

Rajon Rondo (18 pont, 14 assziszt) vezetésével nyert a Boston Celtics a Washington Wizards ellen. Érdekesség, hogy a massachusettsi alakulatnak ez volt az első győzelme, amelyet nem a TD Gardenben szerzett. A rekordbajnoktól kiemelhetjük Kevin Garnettet is. A harmincöt esztendős erőcsatár 24 pontot dobott a találkozón. A Washingtonban John Wall (19 pont) és JaVale McGee (16 pont, 14 lepattanó) is remek teljesítményt nyújtott.

A Los Angeles Clippers megfékezte a szezonban, még veretlen Portland Trail Blazerst. A kisebbik Los Angeles-i alakulat az első három negyedben 17 pontos előnyt épített fel magának. Az utolsó felvonásban a Portland 12 pontot ledolgozott, így a vége 93-88 lett. A Clippers legjobbja Blake Griffin volt. A fiatal erőcsatár 20 pontot és 10 lepattanót szerzett a mérkőzésen. Chris Paul dupla duplája ezúttal elmaradt, de 17 ponttal és 7 asszisztal segítette csapatát.

Cleveland Cavaliers – New Jersey Nets 98-82
Miami Heat – Charlotte Bobcats 120-90
Orlando Magic – Toronto Raptors 102-96
Washington Wizards – Boston Celtics 86-94
Minnesota Timberwolves – Dallas Mavericks 99-82
Chicago Bulls – Memphis Grizzlies 104-64
Denver Nuggets – Los Angeles Lakers 99-90
Sacramento Kings – New Orleans Hornets 96-80