Magyar foci

NB I: Zsivóczky Gyula "értetlenül áll" a Siófokon történtek előtt

""

Egyértelműen a vendég Lombard Pápa számított az OTP Bank Liga 14. fordulójában idegenben rendezett Siófok elleni bajnoki esélyesének, hiszen a hazaiak az idei bajnokságban még nem tudtak nyerni, három döntetlenjük mellett 10 alkalommal maradtak pont nélkül, így már 14 (!) meccs óta képtelenek voltak nyerni.

A Lombard Pápa ezzel ellentétben Zsivóczky-Pandel Gyula érkezése óta jól szerepel, a Győri ETO elleni pofont követően négy meccs óta veretlenek, döntetlenre végeztek az Újpest és az Eger ellen, legyőzték a Honvédot és a Haladást, így feljöttek a 12. helyre. A Siófok ellen a vendégek mestere nem számíthatott az eltiltott Sekourra, valamint a sérült Balogh Balázsra, de Maróti Béla sem volt ott a keretben, ugyanakkor visszatért Szabó Ottó és Horváth Levente, utóbbi egyből a kezdőben találta magát, a mieink a Szűcs – Nagy, Dlusztus, Rodenbücher, Présinger – Horváth L., Quintero, Tóth B., Tóth G. Arsic – Maric kezdővel futottak ki a Révész Géza utcai Stadion gyepére.

A kezdeti tapogatózás után a 9. percben megszerezte a vezetést a Siófok, jó 35 méterről szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak, Nyári állt a labda mögé, aki a jobbra mozduló Szűcs mellett a hálóba bombázott 1-0. A vezető találat után is inkább a Balaton partiak voltak aktívabbak, melynek köszönhetően a 20. percben majdnem meglett a második siófoki gól: Sluka szabadrúgása veszélyesen csavarodott a kapu elé, majd menteni akaró Dlusztus fején megcsúszott, Szűcs azonban bravúrral kiütötte a játékszert. 15 perccel később Dajic leheletfinom passzát Sluka bevetődve bólintotta kapura, megint a pápai hálóőr bravúrjára volt szükség, hogy ne legyen kettő a különbség. Közben Szűcs kollégája, Kurucz kapus nyugodtan elszotyizgathatott a hazai kapuban, ugyanis a mieink támadójátéka elmaradt a remélttől, az első 40 percben egyáltalán nem volt veszélyes támadásuk, a 41. percben Arsic tesztelte először a portást. A 44. percben Tóth Bence próbálkozott szabadrúgásból, de az jócskán elkerülte a kaput, a félidőre maradt az egygólos hazai előny.

A szünetben Quintero helyén Simon András folytatta, a második 45 percben elsőként Maric távoli lövését jegyezhettük fel. A 63. percben Dajic tört be a 16-oson belülre, majd kissé kisodródva az oldalhálóba lőtt. A 75. percben folytatódott a Szűcs parádé, Sluka kapott egy remek labdát a 16-os környékén, egy csellel elfektette Présingert, majd jobbal lőtt, Szűcs lábbal óriásit mentett. A 86. percben Sluka kapott pontos labdát a jobb oldalon, visszagurítását Pál küldte kapura, az életerős lövés útját ismét Szűcs Lajos állta, újabb parádés védés a pápai hálóőrtől. A fennmaradó időben sem alakult ki pápai helyzet, a Siófok pedig hősiesen küzdött, így maradt az egygólos hazai siker. Az elmúlt hetek teljesítményét alapul véve – Szűcs Lajost kivéve – csalódást keltő játékot produkált a Lombard, mely ezzel a vereséggel ismét távolabb került a középmezőnytől, a Siófok pedig már nem nyeretlen az idei pontvadászatban.

Horváth Károly, a Siófok vezetőedzője
"Végtelenül örülök a győzelemnek, igazi csapat volt a pályán, a mai meccsen bizonyították a fiúk, ha egységesek, szervezettek maradnak, akkor lehet eredményt elérni. Nem adjuk fel, harcolunk tovább, amíg le nem fújják a bajnokságot."

Zsivóczky-Pandel Gyula, a Lombard Pápa vezetőedzője
"Nagyon mérges vagyok, értetlenül állok a dolgok előtt, meg kell vizsgálni, hogy miért játszottunk ilyen enerváltan. Itt volt a lehetőség, hogy felzárkózzunk, ehelyett kezdhetünk mindent elölről. Megérdemelten nyert a Siófok, gratulálok nekik."

Tabellánkat itt találod!

LABDARÚGÁS
OTP Bank Liga, 14. forduló
FGSZ Siófok-Lombard Pápa Termál FC 1-0 (1-0)
Siófok, 300
néző, v: Erdős
Gólszerző: Nyári (8.)
Sárga lap: Sluka (6.), Fehér (57.), illetve Tóth B. (41.), Simon A. (64.), Rodenbücher (77.), Dlusztus (81.)
Siófok: Kurucz – Fehér (Fodor M. 72.), Nyári, Deák, Fejes – Sluka, Kecskés, Gál A., Pál Sz. – Melczer (Windecker, 90.) – Dajic (Zamostny, 83.)
Pápa: Szűcs – Nagy S., Dlusztus, Rodenbücher, Présinger – Tóth G., Horváth L. (Szabó O., 60.) – Quintero (Simon A., a szünetben), Tóth B. (Seye, 69.), Arsic – Maric