Magyar foci

NB I: hazai Siófok-vereség a másodosztályú Veszprém ellen

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, először Homma távoli bombája zúgott el a kapu mellett, majd röviddel később azonban a veszprémiek megszerezték a vezetést: Nyitrai passzával Szabó Zsolt került helyzetbe a 16-os jobb oldalán, és kilőtte a hosszú alsó sarkot (0:1).

A másik oldalon Zsivoczky ment el a jobb szélen, középre tette a labdát, Kiss Máté kapásból lőtt, de Tarczy védett. Mogyorósi jobb oldali beadásából is egyenlíthetett volna a hazai csapat, de Bajner ballal fölélőtt.

""

A második félidőt lényegesen jobban kezdte a siófoki együttes: Pál indult el befelé jobbról nagy lendülettel, erős lövése azonban a kapusban akadt el. Pár perccel később kisszögletet végzett el csapatunk: Pál-Sipos-Pál volt a labda útja, majd utóbbi lövése felpattant a kilépő védőn, Tarczy azonban bravúrral tolta ki a játékszert a felsőléc alól.

A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, és a Veszprém kisvártatva növelni tudta előnyét: Homma lépett ki lesgyanús helyzetben, egy az egyben vihette Heinrichre a labdát, de a siófoki védők utolérték, és lefaultolták. A jogosan megítélt büntetőt Thiago lőtte a hálóba (0:2).

A Siófok egy felívelést követően szépíthetett volna, mert a kapus alászaladt, Pál azonban az oldalhálóba csúsztatta a labdát. Röviddel később sikerült betalálnia a hazaiaknak: Horváth Bence labdaszerzését követően Melczer lőtt kapura, nagy erejű lövését elsőre úgy tűnt, hárítja a kapus, de végül a hálóban kötött ki a labda (1:2).

A hazai helyzetek a folytatásban is megvoltak, ám az egyenlítés nem jött össze a Balaton-partiaknak.