Magyar foci

NB I: gól helyett csak kapufákig jutott az Újpest

""

Litauszki Róbert a vasárnapi edzésen kapott egy nagyobb rúgást a lábára, ő nem tudott pályára lépni, és még nem lépett pályára Bruno Moraes, valamint a harmadikszámú kapus, Banai Dávid sem. Az utazó keret többi tagja a kispadon kezdte a mérkőzést.

Az első percekben a mezőnyben folyt a játék, egyik csapat kapuja sem forgott veszélyben. Először a tizenhatoson belül fehérorosz ellenfeleink jártak a 11. percben, de támadójuk gyengén előadott műesése után a bíró elegánsan továbbot intett. Negyed óráig kellett várnunk az első szögletre, Kabát állt a labda mögé, de először az ellenfél védője ismét az alapvonal mögé vágta a labdát. Támadónk második pontrúgásását az egyik fehérorosz hátvéd Kabáthoz fejelte vissza, aki ismét középre ívelt, de Vermes Krisztián centikkel lemaradt a labdáról.

A 20. percben Balajczának is dolga akadt, egy 18 méteres középre tartó labdát ölelt magához magabiztosan. A következő helyzet is a Slavia előtt adódott, de egy 13 méteres lövés elkerülte Balajcza kapuját. A 28. percben Vasziljevics beívelte a védelem mögé labdát, Kabát átvette azt, 10 méterről megpróbálta átemelni a kapust, de Gaevben elakadt a próbálkozás.

A félidő második felére átvettük az irányítást és egymás után két nagy helyzetet is kialakítottunk. Először Kabát jobboldali szabadrúgását csúsztatta centikkel kapu mellé a remekül érkező Szélesi, majd egy baloldali Balogh-Iandoli összejátékot követően az olasz balhátvéd beadására Kabát ért oda elsőként, de lövését az ellefél kapusa hárítani tudta. A 45. percben Lázár Bence tört be a baloldalról a tizenhatoson belülre, élesen középre lőtte a labdát, Kabát beletette a térdét a lövésbe, így az a felső lécről pattant ki a mezőnybe, mielőtt a játékvezető lefújta az első félidőt.

Jos Daerden ötöt cserélt a szünetben. A játékrész Simon Krisztián 19 méteres bombájával kezdődött, de a fehérorosz hálóőr a léc alól kitornázta a lövést. Az 50. percben éles szögből próbálták meglepni Balajczát, de kapusunk zárta a rövidet és szögletre mentett. Az 54. percben Simon beadását Remili jobbal levette, ballal pedig kapura lőtte hét méterről, de a kapusnak nem kellett hárítania. Három perccel később 25 méterre a kapunktól jutott szabadrúgáshoz a Slavia. Pankov állt a labda mögé és teljes erővel kilőtte a sorfal közepén álló Proesmanst. Belga középpályásunkat különösebben nem rendítette meg a löket, ápolás nélkül folytatni tudta a játékot.

A 65. percben Szélesi állt egy 35 méteres szabadrúgás mögé. Próbálkozása lepattant a sorfalról, de a labda ismét játékosunké lett, aki a kapu elé ívelt. Legmagasabbra Mihajlovics emelkedett, de hátvédünk 11 méteres fejese egy méterrel a bal kapufa mellett suhant el. Öt perccel később hármat cseréltünk: Balajcza, Szélesi és Iandoli helyett Horváth T., Eninful és Kovács Dániel folytatta.

A 73. percben Lázár Bencét Horváth Richárd váltotta. Négy perccel később a két középső védő között kapott remek labdát az egyik támadó, aki a kimozduló Horváth mellett az üresen érkező Laptevhez passzolt, aki 10 méterről nem hibázta el az üres kaput (0-1).

A Slavia vezető gólja után két nagy lehetőségünk volt az egyenlítésre. Christ jobboldali szögletét Mihajlovics nagy erővel fejelte mellé öt méterről, majd Simon Krisztián élesen belőtt labdájára Horváth Richárd érkezett, aki hét méterről bevetődve a lécet találta el, így a kapott gól után hiába egykapuztunk, a fehérorosz csapat megnyerte a meccset.