Magyar foci

NB I: az utolsó percben szerzett győztes gólt a Vidi

""

Nagyszerű időben, egy igazi "ékszerdobozban" lépett pályára a Videoton a szlovén bronzérmes ellen. Az első percek tapogatózó játéka a 10. minutumban egy peches öngóllal zárult: egy szlovén játékos a jobb szélen tisztára játszotta magát, majd a középre érkező labdát Vinícius próbálta szögletre menteni, a labda azonban a felső lécről a gólvonal környékére pattant. A partjelző jelzésére a játékvezető gólt ítélt.

A találat egyáltalán nem fogta meg a magyarokat, egyre többet birtokolták a labdát, és mindkét szélen aktívak voltak. A hazai védelem azonban stabil lábakon állt, nem igazán sikerült helyzetet kialakítani, ami nem is csoda, hiszen gyakorlatilag megszállták a saját 16-osuk előterét, volt, hogy hosszú percekig 8-9 szlovén játékos tartózkodott a büntetőterület környékén.

Fordulás után még nagyobb nyomást helyezett a Vidi ellenfelére, és a cseréknek köszönhetően megélénkült a támadójáték is. Perics jól szállt be a játékba, szinte azonnal helyzetbe került. A 86. percben Kovács István két szép csel után lövésre szánta el magát 18 méterről, és a labda védhetetlenül vágódott a hosszú alsó sarokba. A hazaiak hiába húzták az időt, végül nem sikerült kibekkelniük a meccset, hiszen egy szenzációs támadás végén Oliveira nagyon szép gólt szerzett, de mindenképp meg kell említeni a nagyszerű gólpasszt jegyző Pericset is.

""

Paulo Sousa, a Videoton vezetőedzője:
"Nagyon komoly feladat volt a mai meccs a fiúk számára, hiszen napok óta kemény igénybevételnek vannak kitéve. Nagy örömmel láttuk, hogy az ilyen kemény edzések után megszokott fáradtság ellenére az általunk vártnál is sokkal dinamikusabban játszottunk. Az külön örömmel tölt el, hogy ezen a mérkőzésen is viszontláttam azokat a dolgokat, amelyeket az edzéseken tanultunk, gyakoroltunk, mert ez a legfontosabb. Hibák természetesen játék közben mindig vannak, de csak ismételni tudom magam, a legfontosabb, hogy a fejlődést és az előrelépést egyértelműen láttam a játékunkban, ahogy azokat a stílusjegyeket is, amelyek a csapat identitását alkotják. Egy olyan csapat ellen sikerült győznünk, amely már az Európa Liga selejtezőjének első körében pályára lép, így a felkészülésben értelemszerűen előrébb jár, mint mi."