Labdarúgó NB II

Az eddig veretlen listavezetőt is legyőzte a Kazincbarcika

Kép forrása: Facebook / Kolorcity Kazincbarcika Sport Club

A Kolorcity Kazincbarcika nyerte a meglepetéscsapatok rangadóját az NB II-ben, miután hazai pályán 2-0-ra legyőzte a tabella első helyén álló Szentlőrincet.

Zsinórban negyedik győzelmével a borsodi együttes visszafoglalta helyét a második pozícióban, Waltner Róbert csapata a vereség ellenére maradt az élen.

Jól kezdett a tiszta fehérben futballozó „Vegyész”, a sokadik lehetőséget Polgár Kristóf passzolta a hosszúba, a labda a kapufa segítségével utat talát Gyurján kapujába. (1-0)

A hazai gól után két szentlőrinci helyzetet is feljegyezhettünk, előbb a csapatkapitány Nagy Richárd lőtt szép csel után mellé, majd Hajdú kotort fölé egy védelem mögé belőtt indítást.

A második játékrészre is aktívabban jött ki a Kazincbarcika, aminek meg is lett az eredménye.

A játékvezető először nem ítélt tizenegyest, asszisztense jelzésére viszont a mészfoltra mutatott. A megítélt büntetőt Bódi magabiztosan lőtte az alsóba, Gyurmán hiába érezte, hova lövi a korábbi Debrecen-játékos. (2-0)

Erős Gábor együttese a kétgólos előny tudatában átadta az irányítást, de a vendégek csak blokkolt lövésekig jutottak.

Nagyjából húsz perc lehetett a rangadóból, amikor újra a Barcika vált aktívabbá, többször kellett a vendégek kapusának játékba avatkozni.

A 75. percben megint Gyurmán védett nagyot Csatári közelről leadott lövésénél, a gólba tartó lepattanót pedig Kiss-Szemán vágta ki.

Az utolsó 10 percbe léptünk, amikor Nagy Richárdot lökték fel a hazai 16-oson belül, a játékvezető sípja viszont néma maradt.

A maradék időben újabb gól nem született, a Kolorcity 2-0-val lesimázta a Szentlőrinc elleni bajnokit és visszafoglalta helyét a tabella második helyén.