NASCAR: rekordbüntetés és meglepetés

""

Némi meglepetésre Joey Logano (Joe Gibbs Racing, Toyota) nyerte meg a Pocono 400 elnevezésű NASCAR Sprint Kupa Széria futamot. A mindössze huszonkét esztendős versenyző hatalmas csatában szerezte meg az első helyet. A Toyotás versenyző a nála harmincegy évvel idősebb Mark Martinnal (Michael Waltrip Racing, Chevrolet) csapott össze többször is a futamon.

A NASCAR történelmének legfiatalabb Nationwide (18 éves 21 napos) és Sprint Kupa (19 éves, 1 hónapos és 4 napos) futamgyőztese pályafutása második sikerét aratta a királykategóriában. Érdekesség, hogy az egész hétvége Loganóról szólt, ugyanis a szombati időmérőt is megnyerte, ezen felül az ő nevéhez fűződik a futamban futott leggyorsabb idő is.

A második helyet Martin szerezte meg. A harmincadik szezonját teljesítő Martin öt körön keresztül vezette a versenyt. A képzeletbeli dobogó legalsó fokára a bajnoki címvédő, Tony Stewart (Stewart-Haas Racing, Chevrolet) állhatott fel. Az előző öt futamból hármat megnyerő Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports, Chevrolet) egy büntetés miatt ”csak” a 4. helyet szerezte meg. Ami a büntetéseket illeti. A versenybizottság 22 figyelmeztetést osztott ki gyorshajtás miatt. Érdekesség, hogy ez rekordnak számít ezen a pályán.

A pontversenyben változás történt az élen, ugyanis Greg Biffle (Roush Fenway Racing, Ford) csak a 24. lett, így csapattársa Matt Kenseth (7.) megelőzte őt. Biffle-t még Dale Earnhardt Jr. (Hendrick Motorsports, Chevrolet) is maga mögé utasította.

NASCAR Sprint Kupa Széria, Pocono 400, Long Pond, Pennsylvania (160 kör)