NASCAR: kezdetét veszi az ”élet-halál” harc!

""

Vasárnap a GEICO 400-as (Chicagoland Speedway, Joliet) versennyel kezdetét veszi a NASCAR Sprint Kupa Széria úgynevezett chase szakasza, amelynek végén kiderül, hogy ki lesz a sorozat 64. bajnoka. A sorozat chase részében mindegyik versenyző részt vehet, de már csak a legjobb tizenkettő harcolhat a bajnoki címért. A regnáló bajnok, Tony Stewart (Stewart-Haas Racing, Chevrolet) megvédheti titulusát, ugyanis az ”alapszakasz” utolsó versenyén bebiztosította helyét a chase-be.

Érdekesség, hogy a legjobb tizenkettőben csak négy olyan versenyzőt találunk, aki már volt bajnok: Jimmie Johnson (5 bajnoki cím, Hendrick Motorsports, Chevrolet), Jeff Gordon (4, Hendrick Motorsports, Chevrolet), Tony Stewart (3) és Matt Kenseth (1, Roush Fenway Racing, Ford). Kenseth csapattársa, Carl Edwards nem jutott be a chase-be, amely azért érdekes, mert tavaly Stewart mögött ő végzett a második helyen.

A pontversenyt jelenleg Denny Hamlin (Joe Gibbs Racing, Toyota) vezeti 2012 ponttal. Egy apró érdekesség. A 2012-es NASCAR Sprint Kupa Szériában Hamlin nyert egyedül négy futamot. Jimmie Johnsonnak, Tony Stewart-nak és Brad Keselowskinak (Penske Racing, Dodge) jelenleg három-három futamgyőzelme van.