NASCAR: Kaotikus verseny, elképesztő balesettel – videó

Az Auto Club 400-as NASCAR Sprint Kupa Széria futamot 1997 óta minden egyes évben megrendezték, de először fordult elő az, hogy a versenyzők, még 200 kört sem tudtak megtenni a versenyben. A vasárnap futamot a heves esőzések miatt lerövidítették, így a 250 kör helyett csak 129-et tudtak menni a versenyzők. Érdekesség, hogy a tavalyi futamot is le kellett rövidíteni az esőzés miatt, de 2011-ben csak 50 kört csíptek le a versenytávból.

A lerövidítésnek Tony Stewart (Stewart-Haas Racing, Chevrolet) örülhetett, aki megnyerte a versenyt. A bajnoki címvédőnek a 2012-es idényben ez volt a második győzelme, ugyanis Las Vegasban is őt intették le az első helyen. Összességében ez volt a 46. Sprint Kupa futamsikere. Stewart a győzelmek tekintetében beérte az örökranglistán (13.) Buck Bakert. Az első helyen 200 (!) győzelemmel a 7-szeres bajnok Richard Petty áll.

A második helyen több mint 3 másodperces hátránnyal Kyle Busch (Joe Gibbs Racing, Toyota) ”futott be”. A képzeletbeli dobogó legalsó fokára Dale Earnhardt Jr. (Hendrick Motorsports, Chevrolet) állhatott fel. Az összetettben élen álló, Greg Biffle (Roush Fenway Racing, Ford) a 6. lett, ezzel megőrizte vezető helyét.

A hétvége legnagyobb vesztese Jeff Gordon (Hendrick Motorsports, Chevrolet) volt. A negyvenesztendős versenyző az egyik boxkiállásnál magával rántotta a benzinért felelős szerelőt. Szerencsére Gordon szerelőjének nem esett baja, míg a versenybizottság stop and go büntetéssel sújtotta a pilótát, aki a 26. helyen fejezte be a versenyt.