Amerikai sportok

NASCAR: Kaotikus időmérő, Johnson nyert, Edwards bajban

Kaotikusra sikeredett a FedEx 400 benefiting Autism Speaks elnevezésű verseny időmérő edzése, ugyanis az eső miatt elhalasztották, majd törölték is az edzést. Érdekesség, hogy a ma reggeli szabadedzésen borús volt az idő, de nem esett.

Visszatérve az időmérőre. Az esőnek köszönhetően az első helyről az 5-szörös Sprint kupa bajnok Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports, Chevrolet) indul, ugyanis ő volt a leggyorsabb az első szabadedzésen. A harmincöt esztendős „Superman”, akit a Forbes magazin a legbefolyásosabb sportolónak tart idén először, pályafutása során 54. alkalommal szerezte meg a pole pozíció. A második helyre egy Ford versenyző „futott be”, igaz nem a pontversenyben élen álló Carl Edwards, hanem a Richard Petty Motorsports pilótája, A. J. Allmendinger. A harmadik helyről várja a vasárnapi repülőrajtot Johnson csapattársa, Dale Earnhardt jr.

Nincs könnű helyzetben Carl Edwards, aki az előkelő 13. helyet szerezte meg, de Johnson mellett az összetett harmadik helyén található Kyle Busch (Joe Gibbs Racing, Toyota) is megelőzi. A Toyotás a 7. lett.