Amerikai sportok

NASCAR: Gordon "A Trükkös Háromszög" királya

""

Jeff Gordon (Hendrick Motorsports, Chevrolet) 2011. szeptember 6. után ismét versenyt nyert a NASCAR Sprint Kupa Szériájában. A negyvenegy esztendős versenyzőt az időjárás is segítette, ugyanis az előre meghatározott 160 körből csak 98-at teljesített a mezőny, ugyanis elkezdett esni az eső Long Pondban.

A NASCAR pár perccel a verseny megszakítása után bejelentette, hogy véget vetett a futamnak, így Gordon hatodik alkalommal nyert ezen a pályán, ez rekordnak számít. A négyszeres Sprint Kupa Széria bajnok 674. versenyén a 86. győzelmét szerezte meg a ”Királykategóriában”.

A második helyet Gordon csapattársa, Kasey Kahne kaparintotta meg. A tavaly még Red Bull Racinggel versenyző Kahne első szezonjában remekül teljesít. A képzeletbeli dobogó legalsó fokára Martin Truex Jr (Michael Waltrip Racing, Toyota) állhatott fel. A pontversenyben élen álló Dale Earnhardt Jr a 32. helyen fejezte be a futamot.

A pocsék teljesítmény ellenére továbbra is a Hendrick Motorsports versenyzője vezeti az összetettet, igaz ehhez kellett Matt Kenseth (Roush Fenway Racing, Ford) botladozása is. A Fordos a 23. helyet kaparintotta meg a futamon. A harmadik pozíciót Kenseth csapattársa Greg Biffle foglalja el.

NASCAR SPRINT KUPA SZÉRIA, PENNSYLVANIA 400 LOND POND (98 KÖR)