NASCAR: csitul a botrány, legálisak a változtatások

""

A két héttel ezelőtti Pure Michigan 400-as futam után a Penske Racing (Dodge) legjobb versenyzője, Brad Keselowski csalással vádolta meg a Hendrick Motorsportsot (Chevrolet). A huszonnyolc esztendős pilóta szerint a Hendrick Motorsports mérnökei a hátsó tengelynél változtattak valamit. Keselowski szerint a Chevroletes csapat fölénye már a július 29-i Crown Royal presents the Curtiss Shaver 400-as versenyen megfigyelhető volt.

A NASCAR megvizsgálta a Hendrick Motorsports autóit és kiderült, hogy a mérnökök valóban változtattak a hátsó tengelyen. A hivatalos jelentés szerint a változtatással nagyobb sebességre képes az autó a kanyarokban. Ennek ellenére a szervezet tisztviselői szabályosnak ítélték meg az új eszközöket, így nem büntetik meg a csapatot.

Érdekesség, hogy az első háromban két Hendrick Motorsports versenyzőt találunk. Az ötszörös Sprint Kupa bajnok Jimmie Johnson a második (idén három futamot nyert meg), míg Dale Earnhardt Jr (egy győzelem) a harmadik pozíciót foglalja el.