Amerikai sportok

NASCAR: Carl Edwards és a Ford megállíthatatlan

Egyelőre verhetetlennek tűnik a Bristol Motor Speedwayen Carl Edwards (Roush Fenway Racing, Ford). A harmincegy esztendős versenyző meglepően simán nyerte meg az időmérőedzést. Edwards  14.989, míg a második helyet megcsípő Greg Biffle, aki nem mellesleg Edwards csapattársa 15.035 másodperces időt autózott az edzésen. Érdekesség Biffle-el kapcsolatban, hogy szerda reggel magánrepülőgépe kényszerleszállást hajtott végre. A kényszerleszállás során szerencsére senki sem sérült meg. A harmadik helyet Regan Smith (Furniture Row Racing, Chevrolet) szerezte meg.

Az idei eredményeihez képest szenzációs eredményt ért el Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports, Chevrolet). A harmincöt esztendős címvédő a hatodik legjobb időt érte el az edzésen. Meglepően gyenge napot zárt az egykori Forma 1-es versenyző Juan Pablo Montoya (Earnhardt Ganassi Racing, Chevrolet). A kolumbiai a 32. helyről várja a holnapi rajtot. Jeff Byrd (a pályai egykori elnöke) emlékére rendezett futamon 500 kört fognak megtenni a versenyzők.