NASCAR: Busch történelmet írt Richmondban

Szombaton rendezték meg a Capital City 400-as NASCAR Sprint Kupa Széria futamot, amely tavaly még Crown Royal Presents the Your Name Here 400 néven szerepelt a versenynaptárban. Nos, a pénteki időmérőedzést a nagy öreg, Mark Martin (Michael Waltrip Racing, Toyota) nyerte meg. Az ötvenkét esztendős versenyző a második futam után szerezte meg ismét a pole pozíciót. A verseny már nem sikerült túl jól Martinnak, ugyanis a 8. helyet szerezte meg.

A 400 körös versenyt a Joe Gibbs Racing (Toyota) egyik legjobb versenyzője, Kyle Busch nyerte meg. A huszonhat esztendős pilóta egymás után negyedik alkalommal végzett az első helyen, így megdöntötte Richard Petty sorozatát. A 7-szeres Sprint Kupa bajnok Petty 1971 és 1973 között maradt veretlen.

Egy apró érdekesség. Petty 13-szor nyert ezen a pályán, ami abszolút rekord! Visszatérve a fiatalabbik Busch-testvérre. Kyle-nak a mostani volt Sprint Kupa pályafutása 24. győzelme, nem mellesleg megszakította a 22 versenyből álló nyeretlenségi sorozatát.

Még egy apró érdekesség. Kyle a Nationwide Szériában tulajdonosként örülhetett győzelemnek, ugyanis a bátyja, Kurt pénteken megnyerte a Virginia 529 College Savings 250 futamot. A Kyle Busch Motorsports-nak ez volt az első futamgyőzelme a Nationwide-ban.

A második helyet Dale Earnhardt Jr. (Hendrick Motorsports, Chevrolet) szerezte meg. Érdekesség, hogy Earnhardt egymás után ötödik futamán végzett a legjobb tízben. A képzeletbeli dobogó legalsó fokára a címvédő Tony Stewart (Stewart-Haas Racing, Chevrolet) állhatott el. A versenyben Carl Edwards teljesítette a legtöbb kört az élen. A Roush Fenway Racing (Ford) pilótája 211 kört tett meg az élen.

Összesítésben továbbra is Greg Biffle (Roush Fenway Racing, Ford) vezet, aki csak a 18. helyet szerzete meg. A második helyre előlépett Dale Earnhardt Jr., akit Denny Hamlin (Joe Gibbs Racing, Toyota) követ.