Amerikai sportok

NASCAR: Busch mindent vitt, Montoya mindent elrontott

A Joe Gibbs Racing (Toyota) versenyzője, Kyle Busch mindent vitt, ugyanis a múlt hétvégén megrendezett Quaker State 400 elnevezésű nagydíj időmérőedzése után a versenyt is megnyerte. A huszonhat esztendős versenyző idei harmadik, míg pályafutása 48. győzelme volt a mostani. Érdekesség, hogy a versenyben futott leggyorsabb kör is az ő nevéhez fűződik, vagyik Busch legyőzhetetlen volt Spartaban. Egy apró érdekesség: az előző három futamból hármat a Busch testvérek nyerte meg, ugyanis Sonomában Kurt (Penske Racing, Dodge), míg Spartaban Kyle nyert.

Az egész hétvége legnagyobb vesztese Juan Pablo Montoya lett. Az Earnhardt Ganassi Racing (Chevrolet) versenyzője az időmérőn a 2. lett, míg a futamon csak a 15. helyet szerezte meg. A  Quaker State 400 elnevezésű futam dobogósai: 2. David Reutimann (Michael Waltrip Racing, Toyota), 3. Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports, Chevrolet).

Az összetettben is változott a helyzet, ugyanis Kyle Busch átvette a vezetést Kevin Harvick-tól, aki a 16. helyen fejezte be a versenyt. A Richard Childress Racing versenyzőjét, még Carl Edwards (Roush Fenway Racing, Ford) is megelőzte, aki az 5. lett.