Egyéb

NASCAR: Az izgalom elmaradt, Biffle tönkreverte a mezőnyt

Greg Biffle (Roush Fenway Racing, Ford) meglepően könnyedén nyerte meg a Samsung Mobile 500-as NASCAR Sprint Kupa Széria futamát. A negyvenkét esztendős versenyző 3.2 másodperccel előzte meg a második helyen záró, Jimmie Johnsont (Hendrick Motorsports, Chevrolet). Érdekesség, hogy Biffle 91, míg a hatszoros Sprint Kupa Széria bajnok Johnson 156 kört tett meg az élen. Biffle Sprint Kupa pályafutása 17. futamgyőzelmét aratta és a mostani volt a 337. versenye. Még egy apró érdekesség. A 2011-es futamot is egy Roush Fenway Racing-es nyerte meg, akkor Matt Kenseth diadalmaskodott.

A képzeletbeli dobogó legalsó fokára az ötvenkét esztendős Mark Martin (Michael Waltrip Racing, Toyota) állhatott fel. Érdekesség, hogy Martin az időmérőn is a harmadik helyet szerezte meg. Meglepően gyenge napot fogott ki a bajnoki címvédő Tony Stewart (Stewart-Haas Racing, Chevrolet), aki csak a 24. helyet szerezte meg.

Biffle győzelmével tovább növelte előnyét az összetettben. A második helyet csapattársa, Matt Kenseth foglalja el, aki 19 ponttal van lemaradva. A harmadik pozícióban Dale Earnhardt Jr (Hendrick Motorsports, Chevrolet) található, akinek Kensethhez hasonlóan 19 pont a hátránya, de a Fordos versenyzőnek már van egy futamgyőzelme.