NASCAR: az idegbajos futam Hamlin győzelmével zárult

Megszakadt a Toyota hét futamos nyeretlenségi sorozata, ugyanis a szombat esti Irwin Tools Night Race elnevezésű NASCAR Sprint Kupa Széria futamot Denny Hamlin nyerte meg a Joe Gibbs Racinggel (Toyota). A harmincegy esztendős floridai születésű versenyző 247. Sprint Kupa futamán a 20. győzelmét aratta. A 2012-es idényben Hamlinnek a mostani volt a harmadik győzelme, ezzel a sikerek tekintetében utolérte Tony Stewartot, Brad Keselowskit és Jimmie Johnson-t.

""

Hamlin magabiztosan nyerte meg a futamot, amelyet 70 körön keresztül vezetett is. Érdekesség, hogy a Joe Gibbs Racing egyik legsikeresebb versenyzője először győzedelmeskedett Bristolban (Tennessee). A Toyota és a Joe Gibbs Racing fölényét mutatja, hogy Joey Logano 139 körön keresztül haladt az élen, ennél több kört senki sem tett meg az első helyen.

Hamlin mögött az előző futamot elrontó Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports, Chevrolet) végzett a második helyen. Az ötszörös Sprint Kupa bajnok több mint egy másodpercet kapott. A dobogó legalsó fokára Johnson csapattársa, Jeff Gordon állhatott fel. A négyszeres bajnokot valamivel több mint egy tizeddel előzte meg a társa.

A kedélyeket borzolta a címvédő Tony Stewart (Stewart-Haas Racing, Chevrolet) kiborulása. A futam végén Stewart és Matt Kenseth (Roush Fenway Racing, Ford) összeakaszkodott egymással. A címvédő azonnal kisesett, míg a pontversenyben korábban vezető Fordos még 15 kört megtudott tenni az autójával, majd feladta a futamot. Stewart a kiesésekor nekidobta a bukósisakját Kenseth autójának. A Chevroletes pilóta kiborulósa nem meglepő, ugyanis még nem biztosította be a helyét a bajnokság chase szakaszába.

Összetettben Greg Biffle (Roush Fenway Racing, Ford) vezet. A második helyre feljött Johnson, akinek 11 pont a lemaradása. A harmadik helyet ”Superman” csapattársa Dale Earnhardt Jr foglalja el. Az ”alapszakaszból” még két futam van hátra, majd kezdetét veszi a chase.

NASCAR SPRINT KUPA SZÉRIA, IRWIN TOOLS NIGHT RACE (500 KÖR)