Amerikai sportok

NASCAR: A hétvége a megemlékezésről fog szólni

A Food City jóvoltából emlékezetes lesz a hétvégi Bristoli versenyhétvége, ugyanis az élelmiszer vállalat elnök-vezérigazgatója, Steven C. Smith bejelentette, hogy erre a hétvégére nem Food City 500, hanem Jeff Byrd 500 lesz a futam elnevezése. Mint ismert 1996 januárjától egészen haláláig 2010. október 17-ig volt Jeff Byrd a Bristol Motor Speedway elnöke. Byrd életének utolsó tizennégy évében csakis a pályának élt. Lankadatlan optimizmusának és hihetetlen akaraterejének köszönhetően minden egyes évben fantasztikus körülmények között rendeztek itt versenyeket és a futam kihagyhatatlan helyszíne lett a NASCAR szériáinak: Jeff Byrd sokkal több volt, mint egy üzleti partner, ő egy igaz barát volt, nem csak nekem, de a cégnek is. Az ő tiszteletére a hétvégi futam a Jeff Byrd 500 elnevezést kapta. – mondta Smith.

A hétvégi verseny nem csak a névváltoztatás miatt lesz különleges, ugyanis egyes hírek szerint rekord jutalmat kap az a versenyző, aki megnyeri a futamot.