Amerikai sportok

NASCAR: a Dodge drámája és a Ford felemelkedése

""

Kis szerencsével, de Marcos Ambrose megszerezte a Richard Petty Motorsports (Ford) első győzelmét a 2012-es idényben. A NASCAR Sprint Kupa Széria mezőnye múlt hétvégén Watkins Glen-be látogatott, ahol a Finger Lakes 355 at The Glen elnevezésű versenyt teljesítették. Ambrose két körrel a futam vége előtt szerezte meg az első helyet, amelyet már nem engedett ki a kezéből.

A harmincöt esztendős tasmaniai születésű versenyző Sprint Kupa pályafutása második győzelmét aratta. Érdekesség, hogy Ambrose tavaly is ezt a futamot nyerte meg, vagyis duplázott Watkins Glen-ben. Érdekesség, hogy a 2012-es szezonban ezzel a győzelemmel együtt negyedik alkalommal végzett a legjobb tízben Ambrose, aki kereken 600 ponttal a 17. helyet foglalja el az összetettben.

A második helyet Brad Keselowski (Penske Racing, Dodge) szerezte meg. A huszonnyolc esztendős versenyző harminchét kört teljesített az élen és minden bizonnyal megnyerte volna a futamot, ha a Dodge kibírta volna a végéig. A futam után Keselowski a csapatrádióban azt mondta, hogy mindenki remekül dolgozott, de valami az olajszinttel történt. A fiatal versenyző ennek ellenére pazar teljesítményt nyújt, ugyanis előző hat futamán mindig a legjobb tízben végzett, ezzel összetettben feljött az ötödik helyre (733 pont).

A képzeletbeli dobogó legalsó fokára Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports, Chevrolet) állhatott fel. A harminchat esztendős ötszörös Sprint Kupa bajnok több mint kilenc másodpercet kapott a győztestől, igaz a pontversenyben átvette a vezetést, ugyanis csapattársa Dale Earnhardt Jr csak a 28. lett.

NASCAR SPRINT KUPA SZÉRIA, FINGER LAKES 355 AT THE GLEN (90 KÖR)